[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”6390″ size=”medium” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Робота ДГП «Геолекспертиза» спрямована на підвищення економічної ефективності і якості геологорозвідувальних робіт на їх першому етапі публічної звітності — проектуванні.
ДГП «Геолекспертиза» виконує дослідження з підбору найбільш перспективних ділянок (площ) для інвестиційної діяльності з метою їх геологічного вивчення та виявлення родовищ різноманітних корисних копалин з подальшою їх розробкою (експлуатацією). Для оцінки перспективності ділянок (площ) використовується логістичний аналіз їх розташування у транспортній та енергетичній мережі України.
Історія ДГП «Геолекспертиза» тісно пов’язана з використанням надр, з розвитком ринкового підходу до їхньої розробки. ДГП «Геолекспертиза» створена на базі українського відділення ВГО «Союзгеолекспертиза» в 1991 році. ДГП «Геолекспертиза» — госпрозрахункове державне підприємство, яке проводить свою фінансову діяльність за договорами з підприємствами та організаціями. Уся історія геологічної експертизи в усіх країнах і за всіх часів — це історія розвитку економічного ринку в області розробки надр. Підприємства гірничодобувної промисловості були в числі перших, де відбувавався експеримент із переходу на ринкові форми господарювання. Експертиза виявилася життєво важливою для проведення економічних реформ у гірничодобувній промисловості.
До складу колективу ДГП «Геолекспертиза» входять провідні фахівці України з геологічно орієнтованих спеціальностей (геологія, гідрогеологія, геофізика тощо). Більшість співробітників підприємства пройшли школу від спеціалізованих середніх та вищих навчальних закладів, через виробничі та наукові підприємства нашої держави до рівня експерту з профільної спеціалізації. Доповнюють колектив — економісти високої кваліфікації, за плечима яких також багато років професійного стажу як в геологічних підприємствах, так і в інших галузях відповідного профілю. До проведення експертиз залучаються, також, спеціалісти інших підприємств галузі.
Значний внесок в удосконалення проектної справи зробили колишні працівники — ветерани геологічної служби: Свіщов Й. А., Чорнобай І. І., Ошека М. А., Гасанов С. Д., Войновська В. А., Устименко О. І., Мельцер Б. С., Лакомов Є. А., Бабанов Є. П., Кривошей Т. Є., Жабровець В. В. Більше 20 років очолювала державну геологічну експертизу Лялька Л. М., яка успішно забезпечувала виконання головної задачі Геолекспертизи — усунення в проектах неефективних проектних рішень. В результаті економія бюджетних коштів складала 30-40 млн. грн за рік.
Основна мета проведення експертизи проектів геологічного вивчення надр (першого етапу публічної звітності) — це допомога інвестору у виборі сучасних методів, технології, технічних засобів і умов проведення досліджень надр, що і визначає в решті решт рентабельність і ефективність геологорозвідувальних робіт. При проведенні експертизи проектів головна увага приділяється дослідженням обґрунтованості щодо необхідності проведення робіт, готовності об’єкту до виконання тієї чи іншої стадії геологорозвідувального процесу, раціональність методики робіт і в цілому — оцінка гарантії виконання поставленої задачі при мінімальних витратах.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]