Щодо спростування недостовірної інформації, опублікованої у ЗМІ

06 Червня 2019

[vc_row][vc_column][vc_column_text]06 червня 2019 року у засобах масової інформації з’явилася публікація на інтернет-ресурсі про те, що начебто посадовці Державної служби геології та надр України незаконно продали бурштинову ділянку і ГО “Геологія України” вимагає від НАБУ та ГПУ притягнути до відповідальності ексглаву Держгеонадр Кирилюка.

Повний текст читайте тут: https://censor.net.ua/…/nezakonnaya_prodaja_yantarnogo_ucha….

Дану інформацію було доведено невизначеному колу осіб, оскільки поширено в загальнодоступній мережі Інтернет.
Заява яка вказана в ЗМІ, що начебто керівник Держгеонадр у незаконний спосіб здійснив продаж на електронному аукціоні 22 квітня 2019 року спецдозволу на право користування надрами ділянки Семенівська, розташованої в Олевському районі Житомирської області.

Повідомляємо, що розповсюджена інформація є безпідставною та недостовірною, вказана заява в ЗМІ не відповідає дійсності.

Державна служба геології та надр України керуючись Тимчасовим порядком реалізації експериментального проекту із запровадження проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами шляхом електронних торгів, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2018 року №848 (далі- Порядок) відповідно до пункту 6 Порядку не отримала пропозиції від Міністерства екології та природних ресурсів України щодо продажу бурштинової ділянки протягом 15 робочих днів і згідно Порядку вважається, що пропозиції відсутні й Служба застосувала принцип мовчазної згоди, також Мінприроди не повідомило причину у вказаний термін, щодо “неможливості надрокористування на ділянці “Семенівська”.

В статтях – 80,87,89 Водного кодексу України, на які посилається Міністерство не забороняється ведення господарської діяльності на вказаних територіях, а має лиш обмежений характер. Посадові особи Служби при прийнятті рішень щодо виставлення ділянки на аукціон керувались і керуються виключно чинним законодавством.

Звертаємо вашу увагу, що керівництво та підлеглі Держгеонадр не мають жодного впливу та відношення до компаній, які беруть участь в торгах. Однією із ключових переваг даних торгів є те, що між учасником аукціону та держслужбовцем відсутній контакт.

Наголошуємо, реєстрація учасника і проведення торгів відбуваються виключно в мережі Інтернет, і будь-хто може спостерігати за цим процесом онлайн в будь-якому місці світу. Проведення в такий спосіб аукціону унеможливлює ставити під сумніви легітимність та організацію торгів.[/vc_column_text][us_single_image image=”17845″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]Також, звертаємо вашу увагу на недостовірний факт, що начебто: «Колишній очільник ДГС склав свої повноваження відразу після оголошення рішення прем’єр-міністра піти у відставку і готується до парламентських виборів», – ГО «Геологія України». Викладена інформація не відповідає дійсності, що свідчить про не обізнаність ГО “Геологія України” у професійній діяльності органу та його керівника.

Адже, 27 березня 2019 року на офіційному сайті КМУ розміщено Розпорядження про призначення Кирилюка Олега Васильовича Головою Державної служби геології та надр України з дати початку фактичного виконання ним посадових обов’язків строком на п’ять років: https://www.kmu.gov.ua/…/pro-priznachennya-kirilyuka-o-v-go…

Тож, закликаємо, як працівників ЗМІ, так і представників громадськості при оприлюдненні інформації щодо діяльності Державної служби геології та надр України свідомо ставитись до вимог щодо її об’єктивності та достовірності, та звертатися за коментарями до Держгеонадр!

Державна служба геології та надр України завжди надавала і надає будь- яку підтримку і широке сприяння всім правоохоронним органам в розслідуванні будь-яких корупційних чи інших протиправних дій. Оскільки, нульова толерантність до корупції є одним з основних засадничих принципів діяльності Держгеонадр.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту