Щонайменше п’ять компаній змагатимуться за Будищансько-Чутівську площу

28 Серпня 2020

Наявна ресурсна база та геологічна вивченість ділянки забезпечать конкурентну боротьбу провідних вітчизняних нафтогазовидобувних компаній під час електронних аукціонів

Сьогодні на ринку наявний дефіцит вуглеводневого ресурсу й обмежена кількість незаліцензованих ділянок із доведеними запасами нафти та газу. Державна служба геології та надр України виставила на аукціон найперспективніший вуглеводневий об’єкт за останні 10 років – Будищансько-Чутівську площу.

За прогнозами експертів, конкурувати за придбання спеціального дозволу, який надається на 20 років для геологічного вивчення, дослідно-промислової розробки з подальшим видобуванням нафти та газу, будуть щонайменше п’ять вітчизняних компаній і, ймовірно, іноземні.

Перед прийняттям інвестиційного рішення компанії детально вивчають геологічну інформацію, потім досліджують вартість відповідного ресурсу, й аналізують, чи об’єкт є прибутковим з точки зору поточної цінової кон’юнктури. На основі цього приймається рішення щодо доцільності придбання лоту та визначається максимальна цінова пропозиція учасника. Зазвичай, для проєктування інвестиційної бізнес-моделі компанії замовляють додаткові геологічні дослідження. Зокрема, протягом трьох місяців з моменту оголошення торгів на Будищансько-Чутівську ділянку до УкрДГРІ зверталася низка великих приватних видобувників для детального аналізу наявної геологічної інформації.

«Є два основні параметри, на яких базується прийняття інвестиційного рішення. Перший – геологія, яка є цікавою та багатообіцяючою по даному об’єкту, і другий – кон’юнктура ринку та регуляторне середовище. Нині в Україні регуляторне поле є привабливим, а кон’юнктура ринку залежить від глобальних світових тенденцій», – розповів керівник Держгеонадр.

Зважаючи на добру геологічну вивченість ділянки, оцінка ресурсної бази ділянки претендентами буде схожою. Тому рішення щодо придбання лоту базуватиметься на аналізі економічної моделі, де буде враховано прогноз ціни газу й нафти та вартості капіталу.

Перейти до вмісту