Про це повідомив Роман Опімах учасникам нафтогазової конференції
Голова Державної служби геології та надр України взяв участь у ХІ Міжнародній нафтогазовій конференції Ньюфолк НКЦ: «Колтюбинг. ГРП. Бурові сервіси. Геологія та геофізика».Експерти та лідери галузі зібралися, щоб обговорити актуальні питання розвитку бізнесу та зміцнення української енергетичної незалежності.
Залучення інвестицій Роман Опімах назвав незмінним пріоритетом в роботі Держгеонадр.
«Ми постійно працюємо над підготовкою нових лотів для виставлення на е-торги. В червні плануємо оголосити чергові аукціони з продажу семи спецдозволів на користування надрами з покладами вуглеводневої сировини. Шість ділянок надр розташовані в Західному нафтогазоносному регіоні, одна – у Східному, – повідомив Голова Держгеонадр. – Триває робота над залученням інвестицій і в розробку надр на умовах УРП. Станом на сьогодні подані заяви про оголошення проведення конкурсу на укладення угод про розподіл продукції щодо двох нових ділянок надр. Також надрокористувачі ініціюють конвертацію 17 діючих спецдозволів в УРП. Опрацьовується можливість поновлення роботи Олеського проєкту».
Як уповноважений орган Служба працює над реалізацією підписаних угод про розподіл продукції. Нині повноцінно запрацювала одна угода, де є видобуток природного газу.Дев’ять з одинадцяти угод отримали спеціальні дозволи на здійснення діяльності. Водночас більшості інвесторам заважають форс-мажорні обставини, пов’язані із воєнними діями.
Для повноцінної реалізації угод Держгеонадра разом із Міненерго, розробили порядок про розподіл газу, документ уже прийнятий Урядом. Він регулює механізм передачі частки газу державі через ДК «Газ України». На черзі – прийняття порядку про розподіл рідких вуглеводнів. Порядок ми підготували та передали на розгляд у Міненерго.
Роман Опімах наголосив на важливості застосування зеленого підходу у видобуванні вуглеводнів і відновленні країни за принципом «не нашкодь» довкіллю.
«Зелені технології стають невід’ємною частиною глобальних стратегій, спрямованих на зменшення впливу людини на довкілля та забезпечення довгострокового економічного розвитку. Водночас повна відмова від викопного палива найближчим часом є неможливою як для України, так і для багатьох країн світу, – підкреслив очільник Держгеолслужби. – Саме застосування “зеленого підходу” у видобуванні вуглеводнів є важливим кроком до зменшення негативного впливу на довкілля і підготовки до переходу на відновлювані джерела енергії».
Діджиталізація – ще один пріоритет, над яким разом з Міндовкіллям працює команда Держгеонадр, утверджуючись як сучасна сервісна служба, що орієнтується на найкращі канони сьогодення та діє за принципом «єдиного вікна». Онлайн звітування, реєстрація геолого-розвідувальних робіт, подання паспортів нафтових і газових свердловин для реєстрації в Державному реєстрі, подання інформації до Каталогу відомостей про геологічну інформацію тощо здійснюється або буде здійснюватися найближчим часом через електронний кабінет надрокористувача. Електронні аукціони – прозорий і конкурентний механізм надання надр у користування. Сервіс працює вже 5 п’ять років. За цей час продано близько 450 спеціальних дозволів на суму понад 4,5 млрд грн, левова частка надходжень припадає на продаж 11 нафтогазових об’єктів.
Конференція стала майданчиком, де представники провідних сервісних і видобувних компаній як міжнародних, так і вітчизняних, діляться досвідом щодо впровадження і застосування найновітніших і найперспективніших технології для “зеленого підходу” у видобуванні вуглеводнів і для збільшення видобутку нафти й газу.
Нагадаємо, Роман Опімах узяв участь у Міжнародному довкіллєвому форумі «United for Nature. Agenda for Ukraine», де вперше говорили про декарбонізацію видобувної галузі України.