Служба удосконалює Інтерактивні карти

22 Вересня 2020

Державна служба геології та надр України нагадує, що надрористувачі можуть скористатися безкоштовною геологічною картою, розміщеною на інформаційному порталі Мінеральні ресурси України. Сервіс розроблено й запущено у рамках спільного проекту з Геологічною службою Норвегії. Цей портал містить інформацію про родовища корисних копалин, запаси корисних копалин, видані спеціальні дозволи.

Також, надрокористувачі можуть переглянути інтерактивні карти за типами корисних копалин, карту техногенних об’єктів та карту геологічної й геофізичної вивченості території України.

Втім, для сучасного надрокористування цього вже недостатньо, — переконані фахівці Держгеонадр. На замовлення Служби Геоінформ України проводить роботи з оцифрування планів підрахунків запасів з метою їх винесення на інтерактивну карту.

«Ключова функція регулятора геологічної галузі полягає у забезпеченні якісного сервісу для надрокористувачів», — каже голова Держгеонадр Роман Опімах. — Ми працюємо над удосконаленням Інтерактивної карти: розміщення оцифрованих контурів підрахунку запасів родовищ дасть змогу відстежувати онлайн вільні та заліцензовані родовища, дані про запаси, інформацію про земельні ділянки».

Роман Опімах наголосив, що, для реалізації проєкту, необхідно запровадити перехід до міжнародної системи GPS координат — WGS-84. «Ця система координат є найбільш зручною для користування адже за допомогою лише звичайного смартфону можна визначити кутові точки ділянки надр, що цікавить й розпочати процедуру її номінування на аукціон. До того ж точність такої системи значно вища ніж нині діюча Пулково 42, де допустима похибка становить 30 м», — переконав голова Служби.

Перейти до вмісту