«Спецдозволи і надалі мають продаватися на електронних торгах», – голова Держгеонадр Олег Кирилюк.

13 Вересня 2019

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Майже півмільярда гривень (465,2 млн.) заплатили покупці спецдозволів на видобуток корисних копалин на аукціонах, які Державна служба геології та надр віднедавна проводить в системі ProZorro.
Експеримент із електронними аукціонами розпочався у грудні 2018 року і є успішним, розповів Голова Держгеонадр Олег Кирилюк на закритій зустрічі з членами бізнес-спільноти Energy Club.

Вперше в історії України на таких (відкритих) аукціонах продали дозволи навіть на геологічне вивчення покладів титанових та цирконієвих руд, а також на видобування графіту.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]«За всі лоти ведеться по-справжньому конкурентна боротьба. Наприклад, за одну з бурштинових ділянок переможець з-поміж шістьох учасників заплатив ціну в 22 рази вищу від стартової!», – розповів Олег Кирилюк.

Загалом серед рудних й нерудних корисних копалин зростання лотів склало понад 40 мільйонів гривен (зі 100 початкових мільйонів за 7 лотів до 143 мільйонів). Продали на е-торгах 10 ділянок.

Рекордні ж надходження забезпечили нафтогазові аукціони: реалізовано 16 дозволів з початковою ціною 170,2 мільйони гривень. При цьому загальна сума надходжень від продажу цих ділянок склала 322,2 мільйони гривень.

В найближчі тижні Держгеонадра запланувала провести ще кілька електронних аукціонів. Вже 16 вересня планують продати три ділянки вуглеводнів із початковою вартістю 55 мільйонів. У кінці місяці відбудуться повторні торги на ще низку нафтогазових ділянок (274 мільйони) та чотири ділянки рудних та нерудних копалин.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”19371″ size=”full” align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”19370″ align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]А що буде далі – залежить від Кабінету міністрів. Держгеонадра, як розповів Кирилюк, ініціює продовження практики електронного продажу спецдозволів на корисні копалини – ця однозначно позитивно впливає і на наповнення бюджету, і на імідж країни. Вже підготований відповідний Проєкт постанови Кабінету міністрів («Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2018 року № 848»).

«На даний час проєкт постанови знаходиться на погодженні у Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища і ми просимо якомога швидше відреагувати на нього. Сподіваємось, все буде зроблено своєчасно, адже ми вже розпочали готувати нові ділянки для інвесторів, які будемо виставляти в 2020 році», – підсумував Олег Кирилюк.

В свою чергу президент клубу Енергетики Андрій Костриця від імені учасників та потенційних інвесторів висловим подяку держменеджеру О.Кирилюку.

«Вперше за два роки ми відчули довіру до дій держоргану. Особливо, вдячні за принципову позицію щодо впровадження електронних торгів, які посприяли збільшенню інвесторів завдяки прозорості законодавства. І за багато років відносини між державним органом та бізнесом стали партнерськими».

Довідка:

Energy club – бізнес-спільнота, яка
об’єднує лідерів енергетики з 2016 року. Майданчик комунікацій для ефективного і екологічного розвитку енергетики.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту