Мінекоенерго і Держгеонадра організовують зручний доступ до геологічних даних
Міністерство енергетики та захисту довкілля погодило концепцію Порядку користування Каталогом геоінформації, запропоновану Державною службою геології та надр. Відповідний проєкт Наказу Мінекоенерго «Про затвердження Положення про Каталог відомостей про геологічну інформацію» сьогодні направили на погодження кількома урядовими установами. Порядок встановлюватиме правила взаємодії суб’єктів надрокористування у частині формування, ведення та надання інформації із Каталогу.
Як зазначають у відомстві, нововведення прискорять комунікацію між власниками чи репозитаріями знань та потенційними інвесторами.
«У рамках політики відкритих дверей у сфері надрокористування ми прибираємо штучні перепони та спрощуємо доступ до геологічної інформації, але, водночас, пам’ятаємо про безпеку та захист даних: положення користування Каталогом врегулюють взаємовідносини між користувачами, власниками та розпорядниками геологічних даних, та дозволять систематизувати відомості про наявну інформацію, — пояснює голова Держгеонадр Роман Опімах. — Інформація у Каталозі є відкритою і доступною, а усі відомості Каталогу надаватимуться користувачам на безоплатній основі».
За словами Романа Опімаха, нові положення врегулюють питання захисту даних від несанкціонованого доступу, розмежують відповідальність сторін, що взаємодіють під час обміну геологічною інформацією. Одне з ключових завдань створення порядку користування Каталогом — забезпечити ретельний моніторинг дій з даними та спростити доступ до геопросторових даних із використанням зручних та інтуїтивно зрозумілих інтерфейсів.
Тим часом, ДНВП «Геоінформ» розпочало опублікування протоколів затвердження запасів та ресурсів корисних копалин на сайті підприємства. Наразі опубліковано вже 197 протоколів, дані оприлюднюють у рамках політики відкритості та прозорості, що реалізують спільно із Міністерством енергетики та захисту довкілля України.