США допоможе Україні в модернізації надрокористування

05 Березня 2019

[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]США допоможе Україні в модернізації надрокористування

В Держгеонадрах відбулась зустріч з представниками Агентства США по міжнародному розвитку (USAID – US Agency for International Development).

В рамках переговорів керівник Служби Олег Кирилюк повідомив, які здійснені реформи в сфері надрокористування, які ще потрібно залучити інструменти для задоволення запитів надрокористувачів та інвесторів.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]«За 2 роки Держгеонадра виконали 90% завдань плану заходів щодо реалізації концепції розвитку газовидобувної галузі до 2020 року. Ми удосконалили правила доступу до надр, але працювати є ще над чим”, – підкреслив Кирилюк.

За його словами, Держгеонадра уже підготували 17 нафтогазових ділянок з прогнозованими ресурсами більш, ніж 92 млрд кубометрів газу та 16 млн тонн нафти.

“Стартова ціна лотів сягає від 5 до 500 млн грн. В рік можна видобувати від 2 до 5 млрд кубометрів газу. Перший аукціон має відбутися завтра, 6 березня. Виставлено 10 нафтогазових ділянок. ІІ аукціон відбудеться 29 квітня. Виставлено 7 нафтогазових ділянок. Вчора, 4 березня ми запустили ІІІ електронний аукціон, який відбудеться 2 травня, ми виставили 9 ділянок з рудними та нерудними корисними копалинами. І на погодженні в Мінприроди знаходяться ще 9 нафтогазових ділянок”, – додав Кирилюк.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”15568″ align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]Представники USAID висловили подяку Олегу Кирилюку за такі рішучі кроки на шляху до реформ у галузі геології.

«Дуже приємно, що приводом для нашої зустрічі стала модернізація енергетичного ринку та сфери надрокорситування. Уряд США, зокрема, наша спільнота свою допомогу для Держгеонадр бачить в створенні конкурентного енергетичного та газового ринку. Наша ціль – боротьба з корупцією, російською агресією та сприяння Україні з євроінтеграцією з боку нашої організації. Адже в Європі немає такої ресурсної бази, як в Україні. І це, власне, є «дорожня карта» на шляху до енергонезалежності для забезпечення майбутнього економічного добробуту українців», – сказав керівник проекту Майкл Хейлі.

Також керівник проекту USAID висловив бажання створити Робочу групу куди будуть входити представник USAID та Держгеонадр для вдосконалення системи доступу до надр.[/vc_column_text][us_separator size=”small”][us_single_image image=”16421″ size=”full” align=”center”][us_separator size=”small”][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]Нагадаємо, в рамках проекту USAID Україна отримає на реформування енергетичного сектору 85 млн доларів. Йдеться про лібералізацію ринків енергії, збільшення обсягів видобутку власного природного газу та залучення інвестицій у відновлювану енергетику.

Олег Кирилюк висловив подяку американським партнерам, зокрема, U.S. Embassy Kyiv Ukraine, USAID – US Agency for International Development, U.S. Department of Energy, за незмінний діалог і сприянню енергетичних реформ в Україні.

Довідково:

USAID – Агентство США по міжнародному розвитку.
За сприяння Агентства 1,8 млн. громадян України отримали державні акти на володіння земельними ділянками, була створена мережа правової допомоги цим новим приватним землевласникам, та надавалася підтримка найменш захищеним суспільним групам – молоді, людям похилого віку та інвалідам. Агентство до сьогодні продовжує свою працю, спрямовану на покращення бізнес-клімату та залучення іноземних інвестицій, сприяючи Україні у ліквідації зайвих нормативно-правових обмежень для підприємництва; надається підтримка у реформуванні пенсійної системи, розвитку фінансового сектору та підвищенні енергоефективності економіки, що має знизити залежність України від імпорту енергоносіїв. Не менш важливими є окремі ініціативи USAID, спрямовані на допомогу у протидії корупції та транскордонній торгівлі людьми. USAID працює в більш ніж 100 країнах.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту