ДП «Бурштин України» — єдине державне підприємство, що займається видобутком та переробкою «сонячного каменю»

29 Січня 2018

[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”6373″ size=”medium” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Історія заснування підприємства розпочалася на початку 90-х років минулого століття.

15 вересня 1992 року була створена асоціація ділового співробітництва «Основа», яка переросла у корпорацію. Проте можливостей корпорації не вистачило для створення потужностей з переробки бурштину. Тому в лютому 1993 року було створено ДП «Укрбурштин», яке у травні 1993 року розпочало промисловий видобуток бурштину на ділянці «Пугач» Клесівського родовища бурштину.
У 2001 році на базі ДП «Укрбурштин» було створено 2 дочірні підприємства «Бурштин» та «Бурштинові копальні».
Державне підприємство «Бурштин України» створене наказом Мінприроди України № 402 від 08 листопада 2005 року шляхом злиття ДП «Бурштин» та ДП «Бурштинові копальні» як правонаступник останніх
.
Державне підприємство «Бурштин України» є єдиним державним підприємством з повним циклом переробки бурштину від його видобутку до реалізації готової продукції.
Нині розгорнута діяльність підприємства у трьох напрямках. Це виробництво виробів з бурштину – прикраси, сувеніри жіночого та чоловічого асортименту, другий напрямок – бурштин в оправах з дорогоцінних металів, і третій – виробництво картин, ікон, портретів з бурштину, які виготовляються за унікальною та єдиною в світі технологією.

Основоположниками такої технології є майстри державного підприємства «Бурштин України». Продукція державного підприємства — найвищої, гарантованої якості та набуває дедалі більшого попиту не лише в Україні, а й далеко за її межами.
Так, підприємство ставало лауреатом Загальнонаціонального конкурсу «Вища проба». Неодноразово удостоєне дипломів загальнонаціональних та міжрегіональних виставок та конкурсів у різних номінаціях.

З історією утворення бурштину та шляхом розвитку державного підприємства «Бурштин України» найкраще ознайомитися у Музеї бурштину, що знаходиться на території підприємства, та є унікальним для України.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту