Державне підприємство «Українська геологічна компанія» — це 100-літня історія створення мінерально-сировинної бази України

01 Лютого 2018

[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”6444″ size=”medium” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

За всю історію підприємства, при зміні назв і підпорядкувань, незмінним залишався напрямок основної діяльності – геологічне вивчення надр на території України.
1 лютого 1918 року починається відлік історії підприємства, коли Указом голови ради народних міністрів і міністром торгу і промисловості В.О. Голубовичем було створено Український геологічний комітет (УГК) та призначено першим його директором В.І. Лучицького. Ця дата є відліком організації Державної служби геології та надр України, головним ядром якої був Київський осередок геологів. 1 жовтня 1922 року Український геологічний комітет реорганізовується в Українське відділення Геологічного комітету при Всеросійській раді народного господарства. Через 7 років УВГК реорганізовано в Українське районне геологорозвідувальне управління (УРГРУ), що увійшло до складу Головного геологорозвідувального управління при ВДНГ СРСР (колишній Геолком).
22 липня 1957 року рішенням Ради Міністрів УРСР геологорозвідувальна служба України зазнає корінної реорганізації. Організовано Головне управління геології та охорони надр при Раді Міністрів УРСР (Головгеологія УРСР). Створена єдина республіканська геологічна служба, що об’єднала всі геологорозвідувальні організації. У Києві, на базі ліквідованого УГУ, створено Київське геологічне управління (КГУ). Згодом КГУ перейменовано в Трест «Київгеологія», а після 1966 року трест реорганізовано у Північно-Українське виробниче геологічне об’єднання «Північукргеологія».
З 1986 року виконується великий обсяг різноманітних досліджень, пов’язаних з вивченням наслідків аварії ЧАЕС – понад 98 державних замовлень для оперативної оцінки радіаційної ситуації. Виконана аерогаммаспектрометрична зйомка Волинської, Тернопільської, Хмельницької, Жито-мирської та Рівненської областей масштабу 1:200 000 і 1:50 000 з метою дослідження наслідків аварії на ЧАЕС.
У 1991 році ВГО «Північукргеологія» стає Державним геологічним підприємством «Північукргеологія». У лютому 1998 році наказом Державного комітету України по геології і використанню надр від 22 січня 1998 року за №13 на базі структурних підрозділів і структурних одиниць ДГП «Північукргеологія» було створено Північне державне регіональне геологічне підприємство «Північгеологія». За підприємством була закріплена територія діяльності, що охоплює Волинську, Рівненську, Тернопільську, Житомирську, Хмельницьку, Вінницьку, Київську, Чернігівську, Черкаську, Кіровоградську області.
2 лютого 2012 року на підставі розпорядження Кабінету Міністрів України та наказу Державної служби геології та надр України шляхом виділення частини майна Північного державного регіонального геологічного підприємства «Північгеологія» створено Державне підприємство «Українська геологічна компанія».
За роки існування підприємства на території його діяльності працівниками розвідано понад 1000 родовищ корисних копалин, більшість з яких експлуатуються й досі: залізні руди, марганцеві руди, рідкісні метали, кам’яне вугілля, графіт, сірка, калійні солі, ртутні руди, золото, титан, хром, каоліни, фосфорити, апатит, бурштин, вогнетривкі і бентонітові глини, будівельні і облицювальні матеріали, підземні прісні і мінеральні води та інші.

Про столітню історію створення Українською геологічною компанією мінерально-сировинної бази України детальніше у фільмі “ДП “Українська геологічна компанія 100 років”

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту