Стимулювання великих інвестицій у добувну промисловість

17 Грудня 2020

Сьогодні Верховна Рада України прийняла Закон «Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями»

Законом визначено основні засади державної підтримки інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями з метою створення нових робочих місць, стимулювання економічного розвитку регіонів та зростання конкурентоспроможності економіки України.

«Ми вітаємо прийняття цього вкрай важливого для галузі закону. Вважаємо, що це необхідний крок для створення привабливих умов для інвестування в українські надра, що посприяє залученню прямих вітчизняних та зарубіжних інвестицій», – повідомив голова Держгеонадр.

Згідно із законом, до проєктів зі значними інвестиціями належать ті, що охоплюють пріоритетні для держави галузі, до яких належить і добувна промисловість. Мінімальний обсяг інвестицій має складати від 20 млн євро. Також обов’язковою умовою є створення від 80 робочих місць і забезпечення рівня заробітної плати працівників на 15% вищого, ніж середня в галузі по регіону.

«Україна продовжує експортувати мінерально-сировинну продукцію, зокрема метали і руди, та ввозити готові товари. Це негативно впливає на показники зовнішньоекономічної діяльності. Прийнятий закон передбачає стимулювання видобування лише з метою подальшої переробки або збагачення корисних копалин на території нашої країни. Закон посприяє переходу до більш технологічного експорту, створення доданої вартості та сплати податків в Україні», –переконаний Роман Опімах.

Інвестори, що вирішать вкладати кошти, отримають спеціальні умови від держави у вигляді до 30% компенсації від планового обсягу інвестицій за проєктом, звільнення від податку на прибуток на 5 років, від сплати ПДВ та мита при ввезенні нового обладнання, забезпечення переважного права землекористування, а також можливість будівництва чи реконструкції комунікацій, засобів електро- та водопостачання тощо за рахунок державного чи місцевих бюджетів.

«Одним з ключових пріоритетів, над яким працюють Держгеонадра, є залучення інвестицій. Ми регулярно здійснюємо підготовку пропозицій для виставлення на електронні торги, доповнюючи новими об’єктами Інвестиційний атлас надрокористувача, проводимо електронні аукціони та беремо участь у підписанні угод про розподіл продукції нафтогазових ділянок», – додав очільник Служби.

Нагадаємо, онлайн-сервіс налічує вже понад 300 пропозицій. Надрокористувач може ініціювати ділянку надр з Інвестиційного атласу або номінувати будь-який інший об’єкт.

Перейти до вмісту