Створено Центр опрацювання та оцифрування геологічних інформаційних ресурсів

08 Лютого 2022

У 2022 році буде викладено у відкритий доступ 40 тисяч одиниць зберігання геологічних звітів

Державна служба геології та надр України ініціювала розміщення онлайн звітів про проведення геологічних робіт і протоколів затвердження (апробації) запасів та ресурсів корисних копалин. Оприлюднення матеріалів відбувається у рамках політики відкритих дверей у сфері надрокористування, проголошеної Урядом.

З метою прискорення оцифрування вторинної геологічної інформації на базі ДНВП «Геоінформ України» створено Центр опрацювання та оцифрування геологічних інформаційних ресурсів. В 2021 році вперше було оприлюднено 15 000 одиниць зберігання. Протягом 2022 року буде оцифровано та викладено в публічний доступ ще 25 тисяч.

Для забезпечення належної роботи Центру закупили професійне обладнання. Його використання забезпечить високу роздільну здатність при копіюванні й оцифровуванні матеріалів, а також опрацювання першоджерел різних форматів, зокрема широкоформатного. Матеріали фондової геологічної інформації містять текстові документи, файли додатків, креслення, схеми, карти й інші види інформації.

«Спрощення доступу до геологічної інформації є важливою умовою покращення інвестиційного клімату та відновлення довіри до Державної геологічної служби. У 2021 році вперше у відкритий доступ виклали тексти геологічних звітів, що містяться в 15 тисячах книг з додатками вторинної геологічної інформації. У 2022 році ця цифра сягне 40 тисяч», – прокоментував Голова Держгеонадр Роман Опімах.

Сканування й оцифрування фондової геологічної інформації та викладення матеріалів у відкритий доступ дозволяє суб’єктам ринку оцінити якість наявних матеріалів щодо об‘єктів, скористатися ними і прийняти інвестиційне рішення, а також сприяють забезпеченню належного збереження.

Відповідно до Порядку розпорядження геологічною інформацією, затвердженого постановою КМУ від 7 листопада 2018 р. № 939 (далі – Порядок), вторинна (оброблена) геологічна інформація, що є державною власністю, повинна бути розміщена у відкритому онлайн-доступі на офіційному веб-сайті ДНВП «Геоінформ України.

Також відповідно до Порядку, відомості про первинну та вторинну геологічну інформацію незалежно від виду та форми власності підлягають обліку в Каталозі відомостей про геологічну інформацію.

Нагадаємо, Держгеонадра разом з Міндовкілля розробили положення та створили Каталог відомостей про геологічну інформацію. Геопросторові дані геологічної інформації доступні на інтерактивній карті щодо кожної облікованої одиниці у вигляді шарів.

Перейти до вмісту