Сучасний підхід до надрокористування

08 Червня 2021

Голова Держгеонадр презентував пріоритети діяльності Служби на Всеукраїнському Форумі «Україна 30»

Під час відкриття Всеукраїнського форуму «Україна 30. Екологія» Президент Володимир Зеленський відзначив, що в останні два роки запроваджуються позитивні зміни в галузі надрокористування, яка довгий час асоціювалася виключно з корупцією та незаконним видобутком.

«Доступною всім стала геологічна інформація, а спецдозвіл на користування надрами можна придбати на відкритих аукціонах», – зауважив Володимир Зеленський.

Глава держави вважає, що надра повинні працювати для майбутніх поколінь, стати основою для запровадження економічного паспорта українця. Коли кожна наша дитина отримуватиме відсоток від видобутку копалин і зможе використати ці кошти на навчання в Україні.

Державна служба геології та надр України слідує визначеному курсу реформування галузі, над яким цілеспрямовано працює. На Всеукраїнському Форумі «Україна 30» Голова Держгеонадр презентував пріоритетні напрями діяльності Служби.

«Сучасний підхід до надрокористування – це кредо за яким працюють Держгеонадра сьогодні. Його повноцінній реалізації сприяє наша системна робота за трьома генеральними пріоритетами: становлення сервісної установи, модернізація регуляторного поля, залучення інвестицій», – повідомив Роман Опімах.

За словами очільника Служби, ознакою сервісної установи є використання зручних та сучасних методів роботи, які на інституційному рівні мають назавжди нівелювати суб‘єктивізм і вибірковість у прийнятті рішень. 

У взаємодії із сервісною установою можна виділити три етапи: аналіз геологічної інформації для прийняття інвестиційного рішення, отримання спецдозволу та операційна щоденна робота з надрокористувачем щодо виходу на ринок. 

«Ми працюємо над створенням е-кабінету надрокористувача, який дозволить нівелювати контакт з бюрократичним апаратом, зробити співпрацю зручнішою, прозорішою, прискоривши її та знизивши відсоток відмов. У липні плануємо розпочати прийом заяв на отримання спеціальних дозволів через е-кабінет», – анонсував очільник Служби.

Нині діючими є близько трьох тисяч спеціальних дозволів. Це понад дві тисячі надрокористувачів, від яких надходить щороку понад півтори тисячі звернень. Крім того, Служба є розпорядником десятків різних реєстрів геологічної інформації, якими користуються тисячі людей.

Детально ознайомитися із основними напрямами роботи Держгеонадр можна на офіційному веб-сайті Служби. Презентація містить активні посилання та QR-коди, які відкривають додаткову інформацію про пріоритети діяльності органу.

Перейти до вмісту