Схвалено редакції семи угод про розподіл вуглеводневої продукції

29 Грудня 2020

Держгеонадра визначені державним уповноваженим органом для імплементації Угод

Кабінет Міністрів на засіданні 28 грудня затвердив проєкти угод про розподіл продукції по 7 нафтогазових ділянках: Софіївській, Угнівській, Балаклійській, Іванівській, Зінківській, Бузівській, Берестянській.

Конкурси на укладення цих угод відбулися в 2019 році. Представники Уряду та інвесторів провели значну системну роботу для формування механізмів реалізації Угод про розподіл продукції.

«З оголошення переможців конкурсів пройшло півтора роки, за цей час відбулося дуже багато подій. Змінилися президент країни та парламент, три уряди, 5 міністрів-координаторів, двічі реформовано відповідальне міністерство. Крім того, сталася цінова криза на ринку вуглеводнів, світові мейджери списали запаси на мільярди доларів та зупинили багато нових проєктів, а пандемія негативно позначилася на глобальній економічній активності, – пояснив голова Держгеонадр Роман Опімах. – У результаті, з 9 угод залишилося 7, три іноземні та українське підприємства-переможці вийшли із переговорного процесу за власним бажанням».

Мінімальні фінансові зобов‘язання інвесторів перевищують $350 млн протягом найближчих 5 років, програма робіт передбачає буріння 35 нових розвідувальних свердловин та дві тис. кв. м сучасної 3Д-сейсміки.

За відсутності практичного застосування механізму виконання Угод про розподіл продукції в Україні, переговорним командам вдалось за відведений законодавством час сформувати проєкт реалізації нафтогазової діяльності на ділянках надр з врахуванням довгострокової перспективи. Для організації та супроводження цього процесу державним уповноваженим органом визначено Держгеонадра. За виконання умов держава отримає більше власного газу та податків, маючи шанс відмовитися від імпортної залежності.

«Наступний крок – забезпечити всі необхідні умови для набуття чинності цих угод вже протягом найближчого року. Тож роботи попереду буде багато!», – додав очільник Служби.

Угоди про розподіл продукції є системним інструментом для формування державної політики при реалізації проєктів з інвестиціями в розробку надр та інфраструктурного будівництва. Зазначені механізми лягли в основу проєктів Угод про розподіл продукції, які було затверджено Кабінетом Міністрів.

Перейти до вмісту