Титановий лот виставили на електронні торги

13 Квітня 2021

Ділянка для геологічного вивчення та дослідно-промислової розробки пропонується на 5 років

14 квітня відбудуться е-аукціони з продажу 13 ділянок надр. Серед пропозицій є Селищанська ділянка з покладами титанових руд. Об’єкт розташований у Житомирській області, його площа становить 1857 гектарів. Підготовлена також інформація про власність земельних ділянок з переліком кадастрових номерів, в межах контуру об’єкта надрокористування.

Сумарна потужність продуктивних порід Селищанської ділянки коливається від 1,0 до 18,5 м при середній 10,0 м (5,5 м – в алювіальних відкладах та 4,5 м – у корі вивітрювання). Вміст ільменіту знаходиться на рівні 50-70 кг/м3. Продуктивні горизонти залягають на різних глибинах – в північній частині розсипу і на його бортах вони перекриті 8-12 метровою товщею безрудних порід, у південній і центральній частинах потужність безрудних порід сягає 20-25 м і в середньому по розсипу становить 13 м. Технологічні дослідження в межах Селищанської ділянки не проводились.

Геологорозвідувальні роботи у 2007-2011 рр. у межах Селищанської ділянки проводились ДП «Українська геологічна компанія» за результатами яких вона була визнана перспективною для подальшого геологічного вивчення.

«Ми підготували для виставлення на аукціон та опублікували в Атласі дев’ять ділянок з покладами титанових руд. По одній з них – Селищанській ділянці – торги відбудуться 14 квітня. Спеціальний дозвіл на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку пропонується на 5 років. Стартова ціна лота – понад 3 мільйон гривень», – інформує очільник Служби.

Титан завдяки поєднанню механічних і фізико-хімічних властивостей та високій корозійній стійкості використовується в різних галузях промисловості: авіакосмічній, хімічній, харчовій, у нафтовому машинобудуванні, чорній і кольоровій металургії, у виробництві пігментів для фарб, паперу тощо

«В Україні створена потужна сировинна база титану – виявлені та розвідані значні запаси та ресурси титанових руд, що перевищують сумарні запаси титану всіх інших країн світу, Нині розробляється 12 родовищ, – розповідає голова Держгеонадр Роман Опімах.

Інвестиційний атлас надрокористувача містить уже близько 400 вакантних ділянок надр, серед них і з покладами стратегічних і критичних корисних копалин – літій, нікель, кобальт, молібден, цирконій, титан, золото, вуглеводні.

Перейти до вмісту