Триває діалог між Україною та ЄС у сфері критичної сировини

13 Липня 2021

Роман Опімах у складі делегації на чолі з Прем’єр-Міністром України ознайомився з виробництвом Іршанського гірничо-збагачувального комбінату АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія»  

12 липня Голова Держгеонадр з Прем’єр-міністром України і Віце-президентом Єврокомісії, а також Головою Житомирської ОДА та Головою Фонду державного майна України відвідали Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат для ознайомлення з виробництвом.

«Україна має значний потенціал для того, щоб стати одним із лідерів світу у сфері видобутку критичної сировини та надійним постачальником її для партнерів по НАТО. Нарощування видобутку металів майбутнього дасть змогу розвивати в Україні нові галузі переробної промисловості, залучати інвестиції та створювати нові робочі місця. Переконаний, започаткування стратегічного партнерства з ЄС в цьому напрямку допоможе реалізувати це завдання», — наголосив Денис Шмигаль.

Голова Держгеолслужби вважає, що Україна здатна наростити видобування титану. А приватизація титанових підприємств, за умови комплексної модернізації їх виробничих потужностей, дозволить налагодити випуск необхідних сплавів для задоволення внутрішнього та зовнішнього ринків.

 «Україна має добрі шанси інтегруватися в сучасні високотехнологічні цикли в якості сталого елементу спільних ланцюгів постачання з нашими державами-партнерами, зокрема й для збільшення додаткової вартості української титанової продукції, – вважає Голова Держгеонадр Роман Опімах. – ОГХК буде першим об’єктом великої приватизації, а новий власник буде зобов’язаний вкласти щонайменше 400 млн грн у технічне переоснащення компанії. Це стане поштовхом до залучення інвестицій у сферу вітчизняного надрокористування».

До структури АТ «ОГХК» входять Вільногірський гірничо-металургійний комбінат (Дніпропетровська область) та Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат (Житомирська область). Це один з найбільших виробників титанової сировини – займає 4% світового ринку. Його продукцію експортують у понад 30 держав світу, серед яких країни ЄС, Африки, а також США, Китай, Туреччина й інші. 31 серпня 2021 року відбудеться приватизаційний аукціон стратегічного підприємства галузі, яке було передане до Фонду державного майна України.

Нагадаємо, Державна служба геології та надр України створила data-room вторинної геологічної інформації про об’єкти ОГХК та розмістила її на державному геологічному порталі.

Фото: kmu.gov.ua

Перейти до вмісту