Триває діалог Україна – ЄС в галузі критичної сировини

17 Листопада 2022

Голова Держгеонадр Роман Опімах взяв участь у 9-ій щорічній конференції високого рівня Європейського інноваційного партнерства з питань сировини в Брюсселі

Відбулася 9-та щорічна конференція високого рівня Європейського інноваційного партнерства з питань сировини. Участь у заході взяли Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович, Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, Перший віце-президент ЄБРР Юрген Рігтерінк, Голова Держгеонадр Роман Опімах і генеральний директор EIT RawMaterials Бернд Шефер.

Наявні ресурси та глобальні перспективи розробки низьковуглецевих «мінералів майбутнього» дають Україні можливість стати елементом спільних ланцюгів постачання з нашими стратегічними північноатлантичними партнерами, сприяючи економічній інтеграції національної економіки в сучасні високотехнологічні виробничі цикли та забезпеченню стратегічної автономії ЄС у зеленому переході. Про це на конференції заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, а також наголосив, що Україна має стати невід’ємною частиною European Critical Raw Materials Act 2030.

European Critical Raw Materials Act – загальноєвпропейський дороговказ розвитку сировинної політики Європейського Союзу до 2030 року. Критична сировина та забезпечення її безперебійного постачання є важливими складовими успішного переходу Європи до екологічно чистих джерел енергії та досягнення цілей декарбонізації з нульовими викидами.

Міністр Руслан Стрілець розповів про реформування регулювання галузі надрокористування, реалізацію Меморандуму про стратегічне партнерство між Україною та ЄС у сфері сировини та про включення України в імплементацію Європейської стратегії про критичну сировину до 2030 року.

«Критична сировина є важливою для реалізації Євросоюзом зеленого та цифрового переходу, а отже для досягнення кліматичної нейтральності. Україна сьогодні також на цьому шляху. Ми не відмовляємося від досягнення цілей Європейської зеленої угоди. Більше того, наголошуємо, що відбудова України буде “зеленою” та відбуватиметься відповідно до найкращих стандартів ЄС. Тож нас об’єднує спільне бачення розвитку та спільна мета», – вважає Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Інтеграція в стратегічні пріоритети ЄС дозволяє активізувати й наповнити практичним змістом діалог Україна – Європейський Союз у галузі надрокористування, що має забезпечити фундамент для швидкого залучення України до європейських виробничих і технологічних ланцюгів та матиме довготерміновий економічний ефект для обох сторін.

«Участь українських експертів у розробці проєкту Raw Materials Act щодо сировинної політики ЄС до 2030 року відкриває нові можливості для національних гірничодобувних компаній. Це збільшення інвестицій, створення робочих місць та економічне зростання держави», – коментує Голова Держгеонадр Роман Опімах.

Україна прагне розвиватися разом з Європою. Невідкладне інвестування у високі технології та екологічне виробництво мають стати потужною відповіддю агресору та його методам гібридної війни проти всього цивілізованого світу.

Перейти до вмісту