Цифровізація та імпортозаміщення – серед пріоритетів Служби

16 Вересня 2021

Голова Держгеонадр узяв участь у VIII Міжнародному галузевому форумі «Підвищення ефективності видобутку вуглеводнів на нафтогазових родовищах України», де презентував пріоритетні напрями діяльності Служби та розповів про роботу в напрямі позбавлення України від газової імпортозалежності

Сучасний підхід до надрокористування – це кредо за яким працюють Держгеонадра сьогодні. Його повноцінній реалізації сприяє системна робота за трьома генеральними пріоритетами: становлення сервісної установи, модернізація регуляторного поля, залучення інвестицій.

«Ознакою сервісної установи є використання зручних та сучасних методів роботи, які на інституційному рівні мають назавжди нівелювати суб‘єктивізм і вибірковість у прийнятті рішень, – вважає очільник Служби. – Ми працюємо над створенням е-кабінету надрокористувача, який дозволить нівелювати контакт із бюрократичним апаратом, зробити співпрацю зручнішою, прозорішою, прискоривши її та знизивши відсоток відмов».

Україна має відмовитися від імпорту до 2025 року – це ціль загальнодержавної Економічної стратегії. Суттєве збільшення видобутку вуглеводнів у перспективі неможливе без значного нарощування ресурсної бази та покращення її якості за рахунок розвідки та підготовки нових об’єктів. Під час заходу Голова Держгеонадр розповів про наявну ресурсну базу вуглеводнів в Україні, потенціал нарощення запасів, а також нові нафтогазові аукціони.

«За останні півтора роки Україна провела величезну роботу в напрямі позбавлення від імпортозалежності. Це старт масштабних вуглеводневих проектів на площі 50 тисяч квадратних кілометрів як на шельфі, так і на суходолі. Також Служба підготувала 50 нафтогазових пропозицій для винесення на електронні торги, – повідомив Роман Опімах. – Держава зацікавлена в максимальному заміщенні імпорту вуглеводнів, це матиме значний позитивний ефект на економічне зростання країни та гарантуватиме її стале енергозабезпечення».

У надрах нафтогазоносних регіонів України залишаються нерозвіданими близько половини наявних ресурсів, які пов’язані з освоєнням глибоких горизонтів, важковидобувних колекторів у межах перспективних районів, а також із розвідкою шельфу Чорного моря.

Держгеонадра вбачають значний потенціал розвитку видобувної галузі у розробці нетрадиційних покладів вуглеводнів та покладів, що залягають на великих глибинах. Розвідка нетрадиційних джерел газу дозволить, за попередніми оцінками, приростити ще близько 800 млн т у. п., з яких близько 300 млн т складуть доведені та вірогідні запаси.

Видобуток власного газу й нафти можна наростити у кілька разів завдяки залученню в галузь великих інвестицій і сучасних технологій.

Державна служба геології та надр України регулярно здійснює підготовку нових нафтогазових ділянок та оголошує аукціони. На 20 жовтня 2021 року заплановані електронні торги з продажу п’яти нафтогазових лотів: Тинівського родовища, Жуківської, Південно-Русанівської, Кітван і Решетилівської площ. Об’єкти з покладами нафти, природного газу та конденсату запропоновані для геологічного вивчення нафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ, з подальшим видобуванням нафти, газу терміном на 20 років.

Перейти до вмісту