В межах пакету реформ Держгеонадра розробили механізм встановлення фіксованої початкової ціни спеціального дозволу на ділянки надр, де відсутні затверджені запаси.
Державна служба геології та надр працює над оновленням правил користування надрами. Метою є дерегуляція розробки покладів корисних копалин в Україні та залучення інвестицій у галузь. Зокрема, пропонується зробити механізм визначення вартості спеціального дозволу на користування надрами на ділянках, де відсутні затверджені запаси корисних копалин, простим і чітким.
«Ми розуміємо, що модернізація регуляторного середовища – необхідна умова ефективного надрокористування. І спрощення визначення початкової вартості спеціального дозволу – одне з наших пріоритетних завдань. Чітке розуміння формування ціни на ділянки, де немає запасів, забезпечить зростання зацікавленості бізнесу до розробки нерозвіданих площ», – переконаний голова Служби Роман Опімах.
Держгеонадра пропонують встановити фіксований розмір початкової ціни спецдозволу на ділянки надр, де відсутні затверджені запаси корисних копалин. Зокрема, для корисних копалин місцевого значення 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за 1 га, для більшості корисних копалин загальнодержавного значення – 500 мінімумів. Для вуглеводнів, кольорових, благородних, рідкіснометалевих, рідкісноземельних, розсіяних, радіоактивних металів, сировини ювелірної та ювелірно-виробної – 1000. Фіксований збір встановлюється за кожен рік користування надрами.
На ті ділянки, де є захищені запаси, початкова ціна продажу спецдозволу розраховується відповідно до методики, встановленої Кабінетом Міністрів України. Проєкт нової методики розрахунку, розробленої Службою, знаходиться на візі у Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України.
Нагадаємо, минулого тижня відбулася прес-конференція голови Служби, під час якої він прозвітував про результати четвертих аукціонів з продажу спецдозволів та анонсував великий пакет реформ.