У Держгеонадрах провели експертне обговорення Будищансько-Чутівської площі

26 Серпня 2020

Служба виставила на аукціон об’єкт із покладами нафти, газу та супутніх вуглеводнів

Сьогодні у Держгеонадрах під головуванням очільника Романа Опімаха провели експертне обговорення Будищансько-Чутівської площі, зокрема її перспективність і готовність ринку змагатися за неї на е-аукціоні. Участь у дискусії взяли провідні фахівці приватних та державних нафтогазових компаній: перший заступник голови правління НАК «Надра України» Сергій Паюк, т.в.о. директора УкрДГРІ Андрій Локтєв, виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України Артем Петренко.

Експерти поділилися міркуваннями щодо готовності ринку вкладати кошти у проєкти, які вимагають великих інвестицій, та розповіли про очікування від проведення електронного аукціону по запропонованому лоту.

«Цього року Служба активно проводить електронні аукціони. Запропонувала понад 20 нафтогазових ділянок в Інвестиційному атласі надрокористувача. Інтерес викликали 9 об’єктів, з яких 8 виставляли тричі на е-торги, починаючи з березня. Та лише один лот знайшов покупця. Наступного понеділка відбудуться торги по ще одній вуглеводневій ділянці – Будищансько-Чутівській. Її стартова вартість становить понад 80 млн грн», – повідомив голова Служби Роман Опімах.

31 серпня відбудуться торги по Будищансько-Чутівській нафтогазовій ділянці, яка знаходиться в Полтавській області. Керівник УкрДГРІ Андрій Локтєв назвав цей об’єкт одним з найперспективніших за останні 10 років:

«В межах одного спецдозволу вже є три відкриті родовища зі встановленою промисловою нафтогазоносністю, а також три перспективні структури, які також можуть стати родовищами. Тобто, один спецдозвіл, де потенційно наявні 6 родовищ. Це значний об’єкт в межах якого вже є обліковані запаси – до 4 млн умовного палива, та оцінені ресурси у понад 20 млн умовного палива».

Боротися за право придбати спеціальний дозвіл на розробку ділянки строком на 20 років будуть державні, приватні та іноземні компанії.

«Участь в торгах візьмуть ті компанії, які планують нарощувати обсяги власного видобутку та ресурсну базу. Ми знаємо про ресурсний дефіцит у країні та обмеженість перспективних вуглеводневих ділянок. Тому, вважаю, що і державні, і приватні компанії прийдуть на аукціон. В той же час може взяти участь у боротьбі й іноземний гравець європейського рівня, який може спрацювати за рахунок дешевого капіталу», – розповів заступник голови правління НАК «Надра України» Сергій Паюк.

У зв’язку з падінням цін на світовому ринку та пандемією, суб’єкти ринку переглядають плани щодо інвестування і з обережністю ставляться до нових проєктів.

«Через економічну кризу та рекордне падіння цін на вуглеводні інвестори оптимізували виробничі процеси на підприємствах та з великою обережністю дивляться на нові проєкти. Безперечно, Будищансько-Чутівська ділянка є перспективною для розробки і може зацікавити провідних вітчизняних та іноземних інвесторів. Ми очікуємо на конкурентну й запеклу онлайн-боротьбу під час торгів», – сказав Артем Петренко, виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України.

Видобуток вуглеводнів на ділянці може розпочатися вже у перший рік користування надрами. Що забезпечить створення нових робочих місць та сплату податки до місцевих і державного бюджетів.

Перейти до вмісту