Служба закликає надрокористувачів, профільні асоціації, експертів надати свої коментарі та зауваження щодо запропонованого проєкту Методики
Державна служба геології та надр України розробила та запропонувала до обговорення проєкт нової Методики визначення початкової ціни спецдозволу на користування надрами. Нова концепція, запевняють фахівці, сприятиме запровадженню прозорого та зрозумілого механізму визначення початкової вартості ліцензії, а також розміру збору у випадках надання спеціальних дозволів на користування надрами без проведення аукціону. Регулятор закликає усіх надрокористувачів, профільні асоціації, експертів галузі уважно вивчити проєкт та запропонувати свої коментарі і зауваження. Пропозиції просять надсилати на електронну адресу: [email protected]
«Згідно із новою Методикою, формула, що застосовується при розрахунку базується на об’єктивних показниках вартості запасів і ресурсів корисних копалин родовища або ділянки надр, що обраховується. Інформація про вартість ресурсу є у відкритих джерелах та може бути легко перевірена, — каже голова Держгеонадр Роман Опімах. — Таким чином ми виправимо недолік чинної методики, прийнятої ще 2004 року, що базується на оціночних показниках (експлутаційні витрати підприємства, річний прибуток, тощо), які важко перевірити».
Очільник Служби зазначив, що коефіцієнт переходу від вартості запасів та ресурсів корисних копалин родовища, або ділянки надр до початкової ціни спеціального дозволу, що застосовується у новій формулі, розраховано статистичними методами на основі даних про вартість спецдозволів за останні 3 роки. Такий принцип дає змогу уникнути різких коливань вартості спецдозволу при застосуванні нового підходу.
«Ми сподіваємося на активну участь суб‘єктів галузі у обговорення нової концепції і зі свого боку забезпечимо оперативне внесення змін, необхідних для прозорого обрахунку початкової вартості спецдозволів на користування надрами», — додав Роман Опімах.