У Держгеонадрах вітають схвалення законопроєкту про легалізацію видобутку бурштину

19 Грудня 2019

[vc_row height=”auto”][vc_column][vc_column_text]Верховна Рада підтримала у другому читанні та в цілому ініціативу #2240 щодо вдосконалення законодавства про видобуток бурштину та інших корисних копалин[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][us_single_image image=”20118″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]Сьогодні у Верховній Раді розглянули у другому читанні проєкт закону #2240, покликаний врегулювати видобуток бурштину та укладання угод про розподіл продукції. Документ підтримали 279 депутатів. У Держгеонадрах вітають волю народних обранців і переконані, що нововведення дозволять вирішити низку нагальних проблем, зокрема суттєво зменшити обсяги незаконного видобутку жовтого каміння, які наразі сягають, за різними даними, від ста до ста п‘ятдесяти тисяч тонн щорічно.

«Проблема незаконного видобутку бурштину досягла критичної точки: більше 80 тисяч недобросовісних надрокористувачів уникають сплати податків і не несуть жодної відповідальності за ухилення від рекультивації земель, завдаючи непоправної шкоди надрам»,— коментує ситуацію голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах. — «Закон посилить відповідальність як у частині фінансової звітності, так і у частині охорони навколишнього середовища». [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][us_single_image image=”20644″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]Зокрема, передбачено запровадження тимчасового мораторію на вивезення необробленого бурштину за кордон, а за нелегальне видобування вводиться кримінальна відповідальність. Також за ведення видобутку з використанням обладнання, яке підлягає обов’язковій сертифікації або показники безпеки якого наводяться в нормативних документах і підлягають підтвердженню відповідності шляхом сертифікації, але не пройшли їх, пропонують запровадити штраф.

Водночас, для добросовісних надрокористувачів створюють більш комфортні умови роботи. Зокрема, право розробляти бурштинові поклади реалізовуватиметься на аукціонах шляхом запровадження єдиного дозволу на розвідку з правом видобування строком на 5 років на ділянки площею до 10 га із встановленою на рівні закону початковою вартістю продажу спецдозволу. Закон знижує ставку рентої плати за видобування бурштину з 25 до 15% із відрахуванням 30% на користь місцевих громад, та прибирає низку дублюючих та архаїчних погоджень.

«Ключовим завданням нашої роботи є ефективне використання надр та забезпечення прозорих і чітких правил гри для усіх суб’єктів процесу. Народ України, який є єдиним власником корисних копалин, повинен отримувати відшкодування у вигляді податків, — наголошує Роман Опімах. — Ініціатива врегульовує питання укладання та реалізації угод про розподіл продукції, сприятиме наповненню місцевих та державного бюджетів, створенню робочих місць, залученню інвестицій у галузь». [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту