«У нас завжди є пропозиція для інвесторів», — Роман Опімах

16 Вересня 2020

Голова Держгеонадр поспілкувався із журналістами «Україна 24» та відповів на актуальні запитання щодо роботи галузі у період коронакризи

У час глобальної кризи, обумовленої пандемією, держава повинна гарантувати інвесторам виконання своїх зобов’язань та забезпечити стабільні умови роботи. На цьому наголосив голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах у розмові із журналістами.

«В умовах стагнації світової економіки важливо дати інвесторам гарантію того, що ми і надалі дотримуємося своїх зобов’язань, а механізм, що регулює роботу галузі, продовжує стабільно працювати, — переконаний очільник Служби. — Водночас, необхідно спільно із Урядом та парламентарями розробити інструменти, що стимулюватимуть залучення інвестицій у видобувний сектор».

Зокрема, опрацьовують ініціативу, яка має скоротити строки проходження низки дозвільних процедур і полегшити надання земельних ділянок надрокористувачам. Наступним кроком можуть бути певні фіскальні стимули, які дозволять розробляти нові ділянки.

«Зокрема, це може бути заохочення видобувати на законсервованих свердловинах, яких в Україні налічується понад 3000. Частина цих ділянок може розроблятися, тим самим розвиваючи економіку та наповнюючи державний бюджет податками», — зазначив Роман Опімах.

Він наголосив, що Служба продовжує оновлювати Інвестиційний атлас надрокористувача та пропонувати на аукціони перспективні інвестиційні об’єкти. «Ми проводимо велику роботу, щоб зробити Атлас цікавим для інвесторів, готуємо ділянки на електронні торги, здійснюємо їх промоцію, аби залучити якомога більше гравців до конкурентних змагань, надати їм якісну геологічну інформацію та гарантувати надходження інвестицій у сектор видобування, — каже Роман Опімах. — Це відкритий процес, ми організували його таким чином, що у нас завжди є пропозиція для інвесторів. Ви можете вивчати інформацію щодо об’єкта, замовляти додаткову геологічну інформацію, виносити ділянку на аукціон. І на відкритих торгах будь-хто може цей лот придбати».

Перейти до вмісту