Служба спростила процедуру визначення розміру збору за отримання спецдозволу

23 Березня 2020

Відтепер обрахунок розміру збору, запит на отримання геоінформації та визначення її вартості відбуватиметься у єдиному центрі

Державна служба геології та надр запускає єдиний центр нарахування та оплати збору за отримання спецдозволів. Сервіс також надаватиме послуги розрахунку вартості геологічної інформації, що отримана за кошти державного бюджету на базі науково-виробничого підприємства «Державний інформаційний геологічний фонд України». Метою запровадження нового сервісу є спрощення та пришвидшення процедури надання спецдозволів на користування надрами, а також створення сприятливих умов для потенційних інвесторів. 

«Надрокористувачам більше не потрібно звертатися до трьох різних установ, щоб обрахувати розмір збору за спецдозвіл, знайти геологічну інформацію й визначити її вартість. Оптимізація процедури та зменшення адміністративного навантаження не лише збереже час, а й знизить сукупну вартість обрахунку, — переконаний голова Держгеонадр Роман Опімах. — Це ще один крок на шляху до забезпечення якісного сервісу і усунення штучних перепон для інвестора».

Також, як повідомив очільник Служби, у Держгеонадрах розробили проєкт нової Методики визначення початкової ціни продажу на аукціоні спеціального дозволу на користування надрами. Документ покликаний запровадити прозорий та зрозумілий механізм визначення початкової ціни продажу на аукціоні спецдозволу, а також розміру збору у випадках надання спеціальних дозволів на користування надрами без проведення аукціону.

Раніше регулятор запровадив низку сервісів, — Інвестиційний атлас надрокористувача, Єдине вікно та ініціював спрощення доступу до геологічної інформації. Нагадаємо, Роман Опімах неодноразово наголошував на пріоритетах прозорої та ефективної роботи Держгеонадр, яка має функціонувати як сервісна служба.

Перейти до вмісту