Угоди про розподіл продукції: що стримує старт нафтогазових проєктів в Україні?

20 Липня 2021

Підписання угод про розподіл вуглеводневої продукції (УРП) – шанс для нарощення видобутку газу в країні. З якими проблемами стикаються газовидобувники та яких рішень чекають від держави?

Відбувся круглий стіл “Угоди про розподіл продукції – шлях до інвестицій та енергонезалежності України”. Дискусія організована агентством OilРoint спільно з Федерацією роботодавців нафтогазової галузі, “Українською правдою” за участю Асоціації газодобувних компаній України в рамках проєкту “GasPoint – про енергетичні виклики для України”.

Представники нафтогазовидобувної галузі, чиновники та депутати підкреслюють важливість якнайшвидшого внесення змін до законодавства, без яких успішна реалізація проєктів УРП залишається під питанням.

Йдеться про вдосконалення звітності та адміністрування проєктів УРП, модернізацію закону “Про угоди про розподіл продукції”, а також податкового, банківського та валютного законодавства.

Загроза запуску “Північного потоку-2”, шантаж з боку Росії, валютні витрати на закупівлю імпортного газу – усе це змушує Україну активізувати роботу з якомога швидшого освоєння вітчизняних родовищ та збільшення видобутку власного газу.

Голова Державної служби геології та надр Роман Опімах повідомив, що служба визначена державним уповноваженим органом з реалізації УРП. Усі інвестори будуть погоджувати з нею свої виробничі процеси та звітувати про роботу.

За його словами, шість спецдозволів на нафтогазові ділянки з восьми угод уже оформлені, на одній ділянці почалася підготовка до розвідки та буріння свердловин. Інші компанії проводять аудит ділянок, замовляють геологічну інформацію та інтерпретують сейсмічні дослідження.

Опімах також зазначив, що Держгеонадра за запитами інвесторів надають інформацією щодо парків, заповідних зон, статусу земель, які перебувають у координатах отриманих ними спецдозволів.

«Ми беремо на себе роль “єдиного вікна” для інвесторів. У нас запущений сайт nadra.gov.ua, на якому кожен інвестор може знайти інформацію про газопроводи, зони, де розташовані національні парки та інші об’єкти, щодо яких діють екологічні обмеження. Підписаний меморандум про співпрацю з Держгеокадастром. Очікуємо, що на цій мапі з’явиться актуальна інформація щодо власників земельних ділянок. Це суттєво спростить і прискорить процес спілкування інвесторів з державою», – заявив Опімах.

Матеріал повністю читайте на “Економічній правді”

Джерело: https://www.epravda.com.ua/projects/gaspoint/2021/07/14/675883

Перейти до вмісту