Україна поглиблює комунікацію із ЄС у геологічному секторі

18 Січня 2021

Держгеонадра долучилися до The European Raw Materials Alliance (ERMA) — європейської організації, заснованої минулого року у рамках виконання плану дій (Action Plan) ЄС щодо розробки критичних видів корисних копалин. 

ERMA об’єднує понад 200 партнерів із 30 країн світу: державні геологічні служби Європи, торговельні союзи, громадські та дослідницькі організації, інвесторів, які співпрацюють з метою забезпечення ефективної взаємодії усіх суб’єктів видобування країн-учасників, обміну інноваціями та досвідом.

Таким чином, членство України у ERMA сприятиме впровадженню новітніх стандартів видобування, залученню європейських інвесторів до розробки вітчизняних родовищ, нарощенню запасів та зміцненню бази критичних і стратегічних корисних копалин. 

«Ми готові до ефективної співпраці із європейськими колегами на усіх рівнях. Надра України багаті на критичні та стратегічні мінеральні ресурси, а залучення крупних інвесторів, використання передових технологічних розробок та досвіду закордонних партнерів дасть змогу здійснити вагомий внесок у розвиток видобування критичних мінеральних ресурсів та стимулюватиме інші сектори економіки», — зазначив голова Державної служби геології та надр Роман Опімах.

Він додав, що минулого року за ініціативи Держгеонадр Уряд підтримав оновлення Державної програми розвитку мінерально-сировинної бази. Серед іншого, передбачається, що основна увага регулятора буде сконцентрована на стимулюванні розробки родовищ із поклвадами критичних та стратегічних корисних копалин. 

Нагадаємо, минулого року Держгеонадра також стали членом CEEC — The Central-Eastern Europe and Caspian (CEEC) Scout Group, що веде свою діяльність з 1994 року та налічує більше 70 учасників: державні геологічні служби каспійського регіону, інвестиційні групи, компанії, що займаються видобування вуглеводнів, неазлежні громадські організації. 

Перейти до вмісту