[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]
9 жовтня 2018 року, в ході заключної частини засідання Групи з сировинних матеріалів при Єврокомісії та групи SHERPA з європейського інноваційного партнерства, начальник відділу міжнародного співробітництва Держгеонадр України Михайло Камаса презентував останні кроки уряду України щодо реформування системи надрокористування, зокрема, запровадження прозорих аукціонів з продажу спецдозволів, які мають спростити доступ інвесторів до видобувної галузі.
«Держгеонадра сьогодні презентувала шляхи реформування системи надрокорситування, а саме проекти рішень, які стосуються оцифрування та спрощення доступу до геологічної інформації, втілення пілотного проекту електронних аукціонів. Наші спеціалісти підготували близько 30-ти нафтогазових ділянок надр, які Державна служба геології та надр України планує виставити саме на електронні аукціони. Також, в планах Служби проводити щомісячно торги на онлайн-платформі. Такої практики ще не було. Дбаючи про імідж держави на міжнародній арені ми готові працювати й доказати, що це можливо зробити відкрито для залучення інвестицій» — повідомив державний менеджер.
[/vc_column_text][us_single_image image=”14567″ size=”full” align=”center” lightbox=”1″][us_separator size=”small” thick=”2″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small” width=”full” gap=”15″ equal_height=”yes” css=”.vc_custom_1539330549287{padding-right: 5% !important;padding-left: 10% !important;}”][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”50px”][vc_column_text]Нагадаємо, що українська делегація за участі представників Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Державної служби геології та надр України уперше взяла участь у такому форматі зустрічі після набуття Україною статусу Асоційованого члена Групи з сировинних матеріалів при Єврокомісії.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”14568″ align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small” width=”full” gap=”15″ equal_height=”yes” css=”.vc_custom_1539330633665{padding-right: 10% !important;padding-left: 5% !important;}”][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”14569″ align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”30px”][vc_column_text]Засідання було присвячене огляду сировинної бази в рамках Стратегічного Плану Європейського Союзу щодо забезпечення мінеральними ресурсами. У рамках діалогу, українська делегація запевнила партнерів у незмінності курсу Уряду Володимира Гройсмана на залучення інвестицій у видобувну галузь нашої країни. Що якраз і може допомогти виконати ЕС плани по забезпеченню себе мінеральною сировиною. А Україні надасть можливість — ще більше розвинути свою видобувну та переробну промисловості, забезпечити громадянам якісні робочі місця та загальне, прискорене зростання економічних показників.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][us_separator size=”small” thick=”2″][vc_column_text]
Довідка.
Європейська комісія
Європе́йська комі́сія (або скорочено Єврокомі́сія) — вищий орган виконавчої влади Європейського Союзу, який приблизно відповідає ролі і функціям уряду у системах національних держав. На відміну від національних урядів, Єврокомісія може також користуватися функцією законодавчої ініціативи, але тільки у рамках ЄС та відповідно до Законодавства Європейського Союзу. Роль комісії іноді відображає неформальна назва «двигун європейської інтеграції». Зараз у геологічній галузі ЕС йдуть активні дискусії по розвитку власної мінерально-сировинної бази та запасів країн-сусідів. До цих обговорень та розробок планів також активно долучається і Україна.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]