Україна розвиває стратегічне партнерство з ЄС щодо критичної сировини

02 Грудня 2020

Державна служба геології та надр України долучилася до другого засідання Робочої групи Україна-ЄС з питань критичної сировини. Діалог відбувається у рамках співпраці Україна-ЄС у особливих галузях промисловості. Під час наради обговорили ключові напрями Плану дій ЄС-10, опублікованого у нещодавньому Комуніке ЄС про стійкість критичної сировини. Співголовою заходу виступив заступник голови Держгеонадр Роман Сарамага. Захід відбувся за участі представників місії України при ЄС, “ Ukraine Invest ”, Міністерства закордонних справ України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

«Під час обговорення визначили три можливі взаємопов’язані напрями взаємодії у рамках реалізації політики стратегічного партнерства щодо критичних мінеральних ресурсів: інтеграція ланцюгів створення доданої вартості; співпраця у галузі досліджень та інновацій; узгодження екологічних, соціальних та управлінських критеріїв. Європейські колеги підтвердили готовність надати свою підтримку для технічної оцінки та переоцінки наявних запасів критичних корисних копалин та розвідки нових родовищ, — розповів Роман Сарамага. — Домовились також про започаткування у 2021 році програми міжнародної технічної допомоги для оцифрування та переобробки, переінтерпретації геологічних даних щодо стратегічних корисних копалин».

Як повідомив заступник голови Служби, сторони планують тісно співпрацювати у галузі досліджень та інновацій, а саме, започаткувати спільні науково-дослідні проєкти та сприяти взаємній участі компаній, наукових інституцій у діючих програмах, що існують з обох сторін (наприклад, Horizon Europe). 

Перейти до вмісту