Україна вносить зміни до своєї національної системи класифікації запасів і ресурсів корисних копалин

13 Листопада 2018

[vc_row][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”15002″ size=”medium” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Україна – держава, багата на мінеральні ресурси. Вона є провідним виробником великої кількості важливої мінеральної сировини, необхідної для забезпечення природозберігаючих технологій, такої як галій, титан, нікель, манган та уран. Видобувна промисловість становить приблизно 10% ВВП України. Обсяг експорту корисних копалин і металів становить приблизно 39,6% загального експорту сировинних товарів.

Гірничий та металургійний сектори промисловості залишатимуться ключовими гравцями в економіці України і у віддаленому майбутньому. Тому ефективне управління мінеральними ресурсами в Україні є важливим для підтримки розвитку і для забезпечення застосування зазначених переваг з метою впровадження сталого розвитку.

З 1997 року Україна санкціонувала використання Рамкової класифікації Організації Об’єднаних Націй для Ресурсів (РКООН), як основи для управління національними ресурсами. Українська Класифікація запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр на основі РКООН-1997 була затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 5 травня 1997 року. З того часу ця система добре працювала в Україні при виконанні функцій управління ресурсами.

З 1997 року Рамкова класифікація РКООН була спрощена, а її сфера застосування розширена з метою охоплення всіх ресурсів, включаючи тверді корисні копалини, нафту, відновлювану енергію, проекти із закачування з метою зберігання вуглекислого газу та антропогенні ресурси. Це розширене використання РКООН також збіглося із прийняттям Програми заходів в сфері сталого розвитку до 2030 року, яка спонукала до включення в РКООН додаткових керівних принципів щодо соціальних та екологічних аспектів в управлінні ресурсами.

19 вересня 2018 року Україна внесла зміни в свою національну Класифікація запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр для її узгодження з останньою версією РКООН. Ці поправки роблять Класифікацію України такою, що повністю відповідає міжнародним стандартам та співставляється на глобальному рівні.

«Завдяки внесеним змінам управління національними ресурсами України буде повністю узгоджуватися з міжнародними передовими практиками», – сказав професор Г.І. Рудько, голова Державної комісії України по запасах корисних копалин. «Це гарантує те, що Україна повністю затвердить модель зрілості проектів в сфері управління мінеральними ресурсами, а також проекти, здатні залучити інвестиції».

«Ми вітаємо ці зміни, оскільки вони приведуть управління мінеральними ресурсами України у відповідність до реалізації Цілей сталого розвитку», – сказав Скотт Фостер, директор Відділу сталої енергетики ЄЕК ООН. «Поточні зміни РКООН, які відображені в недавніх поправках, гарантуватимуть, що багатство надр України буде сприяти не тільки економічному розвитку, а також соціальним та екологічним цілям».

РКООН – це всеохоплююча система управління всіма ресурсами, необхідними для сталого розвитку, насамперед для підтримки розробки політичного курсу, управління національними ресурсами, інновацій в сфері ведення бізнес-діяльності компаній та ефективного розміщення капіталу.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту