Україна залучатиме азербайджанських інвесторів у видобувну галузь

31 Січня 2020

Про співпрацю з іноземними колегами поспілкувались у Мінекоенерго

У Міністерстві енергетики та захисту довкілля України відбулося засідання українсько- азербайджанської Робочої групи з питань співробітництва у галузі енергетики. У заході взяли участь Міністр енергетики Олексій Оржель, заступник Міністра Сергій Масліченко, голова Держгеонадр Роман Опімах, Міністр енергетики Азербайджанської Республіки Пярвіз Шахбазов, його заступник Ельнур Солтанов та президент державної нафтової компанії Азербайджану (СОКАР) Ровнаг Абдуллаєв.

У ході засідання Міністр енергетики України відмітив, що позиція Уряду та міністерства зокрема — створювати сприятливі умови для залучення інвестицій у видобувну галузь держави та бути максимально відкритими і прозорими для інвесторів.

Голова Держгеонадр Роман Опімах презентував інвестиційні можливості колегам із Азербайджану і повідомив про підготовку перспективних ділянок для заключення договорів на умовах Угод про розподіл продукції, конкурси по яких розпочнуться навесні.

«Наголошую, що азербайджанські інвестори, як і будь-які інші інвестори, які готові вкладати кошти у розробку надр України, отримають максимальну підтримку та гарантію чесних і прозорих конкурсів і аукціонів, — наголосив Роман Опімах. — Ми сподіваємось, що наші інвестиційні пропозиції зможуть зацікавити іноземних колег, і для цього ми впроваджуємо низку ініціатив, які забезпечать чіткі механізми взаємодії держави і бізнесу».

Також Роман Опімах повідомив закордонним партнерам графік електронних аукціонів з продажу спецдозволів на розробку надр, зокрема щодо вуглеводневих родовищ, та запросив долучатися до електронних торгів. За результатами зустрічі сторони запланували проведення низки консультацій між геологічними службами двох країн з метою обміну досвідом та подальшої співпраці.

Перейти до вмісту