Україна готова залучити своїх провідних геологів для оцінки корисних копалин Європи, – Олег Кирилюк

12 Квітня 2018

[vc_row][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”6072″ size=”medium” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

12 квітня в рамках участі в засіданні 44-ї Генеральної Асамблеї АГСЄ очільник Державної служби геології та надр України Олег Кирилюк прибув до Відня (Республіка Австрія) на запрошення Асоціації геологічних служб Європи (далі АГСЄ), щоб взяти участь у триденному семінарі який стартував цього ж дня.

Під час семінару голови 28 геологічних служб ЄС підняли одне з найважливіших питань семінару –  проведення ревізії раніше вивчених територій Європейського Континенту. Під час дискусії європейські колеги запропонували Україні, як асоційованому члену АГСЄ, а саме нинішньому очільнику Держегеонадр Олегу Кирилюку долучитись з командою українських провідних геологів до проекту оцінки корисних копалин Європи.

«Зважаючи на високу професійність та багаторічний досвід, ми б хотіли запросити наших колег з української геологічної служби разом з командою провідних геологів України долучитись до роботи, яка стосується оцінки та ревізії території Європейського Союзу»,- заявила під час семінару президент АГСЄ Тереза Понсе де Лейо.

На що Олег Кирилюк відповів, що Держгеонадра зацікавлені у створенні конкретних кластерних програм на спільній базі з ЄС для отримання конкретного продукту, який буде корисним для всього Європейського Союзу та України.

«Ми зацікавлені в розвитку двосторонньої співпраці між геологічними службами наших країн, адже наукова база та практичний досвід Держгеонадр в галузі геології є колосальним. У нас є ціла низка готових тем та проектів які при спільних зусиллях могли б бути реалізовані (геотермія, уловлювання метану, метангідрати, тощо). Ми з радістю залучимо кращих досвідчених фахівців у геологічній галузі України до проведення оцінки та ревізії Європейського континенту», – підсумував керівник Держгеонадр Олег Кирилюк.

Також Олег Кирилюк наголосив, що завдяки колегам з ЄС Україна має можливість обмінюватись досвідом, і на сьогодні, є учасником програми «Геоера»

«Держгеонадра вдячні за включення до програми «Геоера», в проектах в рамках якої братиме участь держпідприємство «Геоінформ України». Для нас це цінний досвід, який ми безумовно використаємо в практичних цілях. Участь в цьому проекті надасть поштовх для більш активної участі Держгеонадр в інших європейських проектах та програмах».

Нагадаємо, 1 лютого 2018 року у Києві вперше на території України відбувся семінар директорів АГСЄ, який був присвячений обговоренню питань стратегічного розвитку Асоціації геологічних служб Європи.
Захід був спрямований на обговорення робочих документів та пропозицій, які стосувалися внесення змін до Стратегії та Статуту АГСЄ з метою максимального врахування сучасних потреб Європейського Союзу у геологічних знаннях та експертизі.

Довідково
GeoERA – проект спрямований на створення дослідницького середовища європейських геологічних служб для розбудови Геологічної агенції Європи. У проекті беруть участь 54 партнери, з яких 33 – геологічні служби країн Європи, і 21 – регіональні організації геологічних служб Бельгії, Іспанії, Італії та Німеччини. Проект має інтеграційний характер і спрямований на уніфікацію та гармонізацію національних систем збирання, обробки та обміну геологічної інформації, в тому числі широкого кола родовищ та проявів корисних копалин. Більше про проект можна дізнатись за посиланням: http://geoera.eu/

АГСЄ – Асоціація геологічних служб Європи репрезентує понад 7500 фахівців, які працюють у різних напрямах геологічного вивчення надр в інтересах суспільства та економіки Європейського Союзу. 

Основна мета Асоціації полягає у забезпеченні ЄС інформацією та науково-технічними консультаціями для розробки стратегічних та регуляторних засад у таких областях, як вивчення та використання природних ресурсів, виявлення небезпечних природних явищ геологічної природи, їх моніторинг та зменшення рівня наслідків, регулювання процесів поширення інформації за допомогою сучасних технологій, гармонізація геологічних даних у європейському масштабі.

Україна приєдналась до АГСЄ у 2007 році на правах асоційованого члена, а у 2009 році під час перереєстрації АГСЄ під юрисдикцією Бельгії увійшла до числа засновників АГСЄ.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту