Україна разом з ЄС створять національну базу даних підземних вод

13 Лютого 2018

[vc_row][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”6479″ size=”medium” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Сьогодні, 13 лютого 2018 року, в Державній службі геології та надр України відбулась зустріч Тимчасово виконуючого обов’язки Голови Олега Кирилюка з міжнародними експертами проекту «Водна ініціатива Європейського Союзу Плюс для Східного партнерства» Андреасом Шейделдером та Крістофом Літнером.

На зустрічі Олег Кирилюк, т.в.о Голови Держгеонадр, запевнив міжнародних експертів:

– Держгеонадра готові до кооперації з партнерами ЄС в рамках проекту «Водна інціатива ЄС Плюс для Східного партнерства»,  адже проект має  ціль – допомогти розробити план управління басейном річки Дніпро, а саме: покращити екологічний стан вод басейну. Головною метою проекту є допомога країнам східного партнерства, в тому числі України, в ухваленні чи апроксимації Водної рамкової директиви та пов’язаних з нею директив, а також сприяння в їх імплементації. Експерти проекту надаватимуть рекомендації й технічну підтримку, забезпечуватимуть контроль якості та проводитимуть структуроване навчання. Головним бенефіціаром від України  є Міністерство екології та природних ресурсів. Оскільки імплементація Водної рамкової директиви  вимагає значних фінансових та технічних ресурсів, цей процес становить складність для України. Надані інструменти від європейських партнерів для підвищення якості води в довгостроковій перспективі допоможуть Україні, наприклад, створити національну базу даних підземних вод та ввести якісний моніторинг підземних вод.

Міжнародний експерт з Австрії Андреас Шейделдер розповів, що в ЄС готові поділитись досвідом з Україною задля усунення можливих проблем з забрудненням прісної води:

– Запропонований проект базується на результатах та уроках, отриманих від інших регіональних проектів, які ми реалізували при підтримці ЄС в країнах Східної Європи, на Кавказі і в Центральній Азії. Поєднуючи наші знання, обладнання та технічну підтримку, ми бачимо великий потенціал реалізації даного проекту в Україні в повному обсязі до 2020 року. Збереження чистоти річок і ефективне управління річковими ресурсами – повинно стати активною сферою співпраці Євросоюзу з Україною.
Підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в 2014 році зобов’язує нашу державу запроваджувати європейські стандарти у різних сферах суспільного життя, включаючи сферу управління водними ресурсами, їхньої охорони та боротьби із забрудненням.

Довідка.
Водна рамкова директива ЄС, (Директива 2000/60/ЄС Європейського парламенту та Ради «Про встановлення рамок діяльності Співтовариства в галузі водної політики» від 23 жовтня 2000 року), яка встановлює основні (рамкові) положення для досягнення країнами ЄС доброї якості води у їхніх водних об’єктах до 2015 року. ВРД ЄС є основним документом у галузі водної політики ЄС. Об’єктом дій директиви є всі поверхневі, підземні, перехідні та прибережні води у межах кожного річкового басейну. Базовим принципом ВРД ЄС є визнання району річкового басейну основною гідрографічною одиницею управління водними ресурсами – як цілісного природного гідрографічного об’єкту, який не може обмежуватися адміністративними чи державними кордонами (Басейновий принцип управління).
Сайт проекту http://www.euneighbours.eu/ru
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту