Ініціатива стане загальноєвпропейським дороговказом розвитку сировинної політики Європейського Союзу до 2030 року
Державна служба геології та надр України продовжує поглиблювати співпрацю з європейською геологічною спільнотою. В межах проведення конференції з виробництва акумуляторних матеріалів European Battery Raw Materials Conference 2022 Голова Держгеонадр зустрівся з Массімо Гаспароном, директором Європейського сировинного альянсу (ERMA). Під час робочої наради сторони домовилися залучити українських фахівців до розробки проєкту Raw Materials Act, що має стати загальноєвпропейським дороговказом розвитку сировинних політики ЄС до 2030 року.
«Ми готові до ефективної співпраці з європейськими колегами на всіх рівнях, – наголосив Голова Державної служби геології та надр Роман Опімах. – З директором ERMA домовилися про залучення українських експертів до розробки проєкту Raw Materials Act щодо сировинної політики ЄС до 2030 року».
Роман Опімах і Массімо Гаспарон запланували активізувати співпрацю для реалізації дорожньої карти до укладеного в 2021 році Меморандуму про стратегічне співробітництво між Україною і ЄС щодо розробки критичних видів корисних копалин. Зокрема, організувати спільний захід під егідою ERMA для бізнесу України, що шукає партнерів, фінансування та технологічну експертизу й організувати навчальні курси для наукових кіл.
Урядові органи, українські компаній, організації та наукові установи вже долучились до панєвропейських промислових альянсів European Raw Materials Alliance та European Battery Alliance, що об’єднують 600 партнерів із 30 країн світу, задля сприяння реалізації спільних інвестпроєктів із видобутку, переробки та створення кінцевих продуктів.
Членство України в європейських галузевих об’єднаннях сприятиме впровадженню новітніх стандартів видобування, залученню європейських інвесторів до розробки вітчизняних родовищ, нарощуванню запасів та зміцненню бази критичних і стратегічних корисних копалин.
Довідково:
European Raw Materials Alliance (ERMA) – європейська організація, заснована в рамках виконання відповідної Дорожньої карти до укладеного в 2021 році Меморандуму про стратегічне співробітництво між Україною і ЄС щодо розробки критичних видів корисних копалин. ERMA об’єднує державні геологічні служби Європи, торговельні союзи, громадські та дослідницькі організації, інвесторів, які співпрацюють з метою забезпечення ефективної взаємодії всіх суб’єктів видобування країн-учасників, обміну інноваціями та досвідом.
European Battery Alliance (EBA) заснована Європейською Комісією в 2017 році для вирішення проблеми постійно зростаючого попиту на надійні і ефективні акумулятори для транспорту, енергетики та промислового застосування.
15 урядових органів, українських компаній, організацій та наукових установ долучилися до панєвропейських промислових альянсів ERMA та EBA: Державна служба геології та надр України, Інститут геології Національного університету імені Тараса Шевченка, Національна Асоціація добувної промисловості України, Спілка геологів України, Експертна платформа з енергоефективності, ADS LLC, BGV Group Management, Mine Extraction, Nonferrous Metals, АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», ДТЕК, НАК «Надра України», ТОВ «Заваллівський Графіт», ТОВ «РМ Майнінгз», ТОВ «Укрлітійвидобування».