Україна поділяє стратегічні цілі ЄС щодо видобутку, збагачення та переробки критичних мінералів

22 Червня 2023

Про це заявив Голова Держгеонадр на Конференції з питань відновлення України (URC23), що впроходить у Лондоні

В панельній дискусії «Природні ресурси: видобування та переробка критичних мінералів» Роман Опімах повідомив, що Україна входить до десяти провідних країн світу з видобутку титану, графіту, марганцю і цирконію, має значні запаси літію, рідкоземельних елементів, нікелю й берилію. Ці корисні копалини є в переліку стратегічних для країн Європи. 

«Україна пропонує широкий спектр інвестиційних можливостей у видобувній галузі. Це близько 100 проектів з розробки десяти найважливіших корисних копалин для потреб ЄС – ільменіт, рутил, циркон, літій, графіт, нікель, берилій, рідкоземельні елементи, поліметал, цинк, – повідомив Голова Служби. – Україна проголосила політику відкритих дверей для залучення стратегічних інвесторів, яка спрямована на те, щоб зробити прямі іноземні інвестиції простими, прозорими та фінансово привабливими».

Мова йде про отримання дозволу на розвідку та видобування на термін до 20 років через електронні аукціони, укладання угоди з Урядом на термін до 50 років зі стабільною податковою ставкою і можливістю звернутися в міжнародний арбітраж, а також участь у розробці вже заліцензованих ділянок надр на умовах партнерства з діючими операторами.

За рахунок розвитку власної мінерально-сировинної бази Україна здатна зменшити імпортозалежність стратегічних секторів економіки, а також розвинути нові компетенції в інноваційних галузях. Це зміцнить безпеку України та посилить її суб’єктність на міжнародній арені.

«Залучення стратегічних інвесторів і кредитів фінансових установ для розробки за сучасними екологічними стандартами нових родовищ корисних копалин, модернізація працюючих підприємств з їх видобування, а також побудова нових потужностей із виготовлення елементів готової продукції з високою доданою вартістю – головні пріоритети галузі. Їх реалізація посприяє перетворенню України на надійну і сталу ланку виробництва високотехнологічної продукції на міжнародній арені й дозволить інтегруватися у світові ланцюги вартості критичних мінералів. Для наших західних стратегічних партнерів – це можливість диверсифікувати джерела постачання від ризикованого імпорту з рф і Китаю», – вважає Голова Держгеонадр Роман Опімах.

Участь у круглому столі взяли Високоповажна Нусрат Гані – член парламенту Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії, Державний Міністр бізнесу, енергетики та промислової стратегії, українська делегація – Державна служба геології та надр України, Європейська Бізнес Асоціація, BGV Group Management, Укрлітійвидобування, Надра України, Об’єднана гірничо-хімічна компанія та запрошені потенційні інвестори – Rio Tinto, Gemcorp Capital, Tronox, Citibank, Posco, Mkango Resources, Iluka Resources, Sumitomo, Japan Organization for Metals and Energy Security, JOGMEC, Nichia, MNS.A. та інші.

На полях конференції Україна представила свій маркет-плейс з інвестиційними кейсами щодо видобутку, вилучення та переробки критичних корисних копали.

Конференція з питань відновлення України (URC23) є продовженням циклу заходів, розпочатих у 2017 році як Міжнародна конференція з питань реформ в Україні. Сьогодні круглий стіл у Лондоні став головною міжнародною платформою для обговорення підтримки й відбудови України внаслідок російської агресії, а також для практичних кроків допомоги у відновленні країни, як стійкої і процвітаючої європейської нації за принципами зеленої економіки.

Презентаційні матеріали з інвестиційними пропозиціями в галузі природних ресурсів доступні за посиланням: https://bit.ly/3uOi6NG

Перейти до вмісту