Україна та Польща домовилися про спільні проекти

02 Червня 2022

Співпрацюватимуть країни в оборонній галузі, енергетиці й регіональному розвитку

1 червня 2022 року в місті Києві відбулися українсько-польські міжурядові консультації під співголовуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Голови Ради міністрів Польщі Матеуша Моравецького. У відкритті засідання також узяв участь Президент України Володимир Зеленський.

За підсумками консультацій Україна та Польща домовилися про спільні проекти в оборонній галузі, енергетиці й регіональному розвитку та підписали низку двосторонніх документів. Серед них, зокрема, Меморандум про співробітництво між Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України та Міністерством клімату і навколишнього середовища Польщі.

«У контексті Європейського зеленого курсу разом з Польщею ми домовилися посилювати співробітництво в питаннях боротьби зі змінами клімату, відповідального видобутку корисних копалин, відновлення природних ресурсів, а також захисту лісів і всього довкілля», — зазначив Глава українського Уряду.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець спільно з Міністеркою клімату та навколишнього середовища Польщі Анною Москвою уклали Меморандум про посилення співпраці у сфері захисту довкілля. Домовилися про обмін досвідом між державами, а також синхронізувати центральні органи виконавчої влади, зокрема й у  частині покращення управління надрами.

«Поглиблення співробітництва з європейськими державними органами й обмін досвідом щодо управління надрами є ключовими векторами на шляху до інтеграції України у європейський простір, – вважає Голова Держгеонадр Роман Опімах. – Водночас, ми прагнемо залучити іноземні інвестиції у розробку корисних копалин, які мають стратегічне значення для сталого розвитку економіки та обороноздатності держави з урахуванням існуючих зовнішніх загроз. Вітчизняний мінерально-сировинний комплекс має стати основою сталого та ефективного розвитку національної економіки, її видобувної та переробної галузей».

Нагадаємо, в січні 2022 року за ініціативи Президентів України та Польщі відбулася зустріч міністрів інфраструктури обох країн. Під час зустрічі сторони обговорили можливість польських компаній інвестувати в український нафтогазовий сектор і розробку покладів кольорових металів.

Довідково

Польська група компаній PGNiG в серпні 2021 року купила ТОВ «Карпатгазвидобування», що володіє спецдозволом на розвідку та видобуток вуглеводнів на Библівській площі у Львівській області. Відповідно до графіка виконання робіт буріння свердловини заплановано на другу половину 2022 року, після чого відбудуться випробування пластів. Далі свердловину приєднають до української газової мережі та введуть в експлуатацію в 2023 році.

ТОВ «Церсаніт Мінералз», дочірнє підприємство концерну Cersanit S.A. з польським капіталом придбало два спецдозволи на користування ділянками надр з покладами каоліну в Житомирській області. Це найбільше підприємство в Україні з виробництва керамічної плитки та сантехобладнання, що має власне виробництво в Новоград-Волинському.

Перейти до вмісту