Україна та ЄС розвивають співпрацю в галузі критичної сировини 

22 Жовтня 2024

Триває робота над розробкою Дорожньої карти на 2025–2026 роки

Голова Держгеонадр Роман Опімах разом із представники профільних міністерств і відомств України та членами Європейської Комісії взяв участь у сьомому засіданні Кластера 2 Підкомітету з питань економіки й іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС. Зустріч відбулася у форматі відеоконференції. 

Метою засідання стало обговорення актуальних питань співробітництва, зокрема у видобувній галузі та сировинних матеріалів, а також огляд оперативних висновків 6-ї зустрічі кластеру 2 за 2024 рік. 

«Ми вдячні європейським партнерам за продуктивну співпрацю в рамках реалізації Дорожньої карти на 2023–2024 роки до Меморандуму про стратегічне партнерство в сировинній галузі. Наразі працюємо над розробкою нового документу на наступні два роки. Його підписання заплановане під час проведення Raw Materials Week 2024, що відбудеться у грудні в Брюсселі», – повідомив Роман Опімах.

Україна в межах стратегічного партнерства з ЄС бере активну участь у європейських ініціативах щодо розвитку сталих проєктів з розробки критичних корисних копалин. Так дві українські гірничодобувні компанії подали заяви на отримання статусу стратегічних проєктів з видобутку та переробки літієвих і графітових ресурсів в Україні. Їх схвалення дозволить підприємствам забезпечити ринки збуту продукції, отримати фінансову й технічну підтримку та низку інших стимулів. Рішення щодо розгляду заяв очікуються наприкінці лютого наступного року. 

За результатами зустрічі сторони погодили наступні кроки співпраці Україна-ЄС в умовах збройної агресії рф, а також швидкого відновлення України в післявоєнний час. Європейські колеги запевнили в подальшій підтримці, зокрема в секторі видобувної промисловості та критичних мінералів. Адже партнерство з ЄС в галузі видобування та переробки критичних корисних копалин не тільки зміцнить наші економіки, а й сприятиме глобальній стабільності та безпеці Євросоюзу.

Нагадаємо, за участі міжнародних експертів відбувся воркшоп з підготовки розробки української стратегії розвитку критичних мінералів.

Перейти до вмісту