Україна – ЄС: поточний стан співпраці у галузі критичної сировини 

15 Лютого 2023

Триває розробка Європейської Стратегії щодо мінеральної сировини до 2030 року 

15 лютого відбулося 6-е засідання Кластера 2 Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва Комітету асоціації між Україною та ЄС. Під час зустрічі обговорили актуальні питання співробітництва між Україною та ЄС у галузі мінеральної сировини. Участь у заході взяв Голова Держгеонадр Роман Опімах. 

Україна – не просто країна-кандидат на членство в ЄС. Ми глибоко відчуваємо себе європейцями, будемо щасливі приєднатися до єдиної європейської родини, повністю поділяючи спільні цінності та спільні стратегічні цілі Євросоюзу, включно із завданням забезпечення критичними сировинними ресурсами.

В липні 2021 року Україна та Європейський Союз уклали Меморандум про стратегічне партнерство щодо критичної сировини. В рамках цієї ініціативи в листопаді 2022 року Уряд взяв участь у зустрічі високого рівня протягом Тижня сировинних ресурсів в Брюсселі, під час якого було досягнуто значного прогресу. Українська та європейська робочі групи визначили ключові пріоритети та завдання на 2023–2024 роки.

«Разом з нашими партнерами з Генерального Директорату внутрішнього ринку, промисловості, підприємництва, малого та середнього бізнесу (DG GROW), Європейського Альянсу сировинних ресурсів, Уряд України провів перший бізнес-форум, під час якого українські видобувні компанії презентували свої портфоліо щодо розробки та видобування літію, графіту, рідкоземельних елементів та цинку з метою залучення інвесторів та кредитних коштів європейських фінансових інституцій. Ми очікуємо, що ці та інші українські проєкти будуть визначені як стратегічні для Європи в цілому», – підкреслив Роман Опімах.

Укладено Меморандум про взаєморозуміння між Геологічною службою України та ЄБРР про співпрацю щодо модернізації системи поводження та управління геоінформацією. Вона  має сприяти розвитку Національного геологічного веб-порталу, розбудові ІТ-інфраструктури, допомогти оцифруванню cпадку геологічних звітів аби зробити їх доступними широкому загалу та спростити процес прийняття інвестиційних рішень. Ми очікуємо, що ЄБРР прийме фінальне позитивне рішення щодо надання коштів для реалізації цих цілей.

Представник Єврокомісії Роберт Томас зазначив, що Національний геологічний портал України наразі став продуктом світового рівня. 

Сторони наголосили, що усвідомлюють важливість участі України в Європейській стратегії щодо стратегічної сировини 2030, в якій нашій державі буде відведено місце одного з ключових партнерів у створенні нових ланцюгів постачання та переробки сировини й матеріалів для здійснення стратегії зеленого переходу.

Перейти до вмісту