«Укргазвидобування» домовилось про співпрацю з державними геологічними підприємствами

04 Червня 2020

З метою виконання доручення Президента України  щодо зміцнення енергетичної незалежності держави компанія співпрацюватиме із підприємствами Держгеонадр.

АТ «Укргазвидобування» звернулась до Державної служби геології та надр із пропозицією співпраці з профільними підприємствами Служби з метою визначення найбільш перспективних площ та нарощування ресурсної бази НАК «Нафтогаз України». За результатами звернення голова Держгеонадр Роман Опімах провів робочу нараду з керівництвом компанії. До зустрічі долучилися також представники державних геологічних підприємств, зокрема ДГП «Укргеофізика», УкрДГРІ, НАК «Надра України».

«Наразі геологічна галузь знаходиться у скрутній ситуації, а державне фінансування геологічних підприємств цьогоріч було суттєво зменшено, тож ми зацікавлені у тому, аби бізнес звертався до компаній, що знаходяться у підпорядкуванні Служби із пропозиціями співпраці, — зазначив голова Роман Опімах. — Державні геологічні підприємства володіють унікальними знаннями, багаторічними науковими напрацюваннями, які можуть бути цікавими для бізнесу. Ми готові разом працювати задля зміцнення енергетичної незалежності України та розвитку видобувної галузі».

Як зазначив під час наради керівник Департаменту розвідки і видобування УГВ Олександр Романюк, компанія також звертатиметься до Національної академії наук та наукових інститутів, які володіють відповідною базою геологічних знань. «Більшість родовищ АТ «Укргазвидобування» знаходиться на завершальній стадії розробки. Товариством розробляється стратегія нарощення ресурсної бази, яка запобігає падінню видобутку вуглеводнів на «старих» виснажених родовищах і його збільшення на нових площах, — повідомив керівник Дивізіону розвідки та видобування УГВ Олександр Романюк. — Ми вже підготували оновлення планів розробки наших родовищ, максимально оптимізували технологічний процес, протягом найближчих кількох років плануємо підготувати компанію до IPO, максимізувати трансфери надходжень від компанії до держави».

Учасники зустрічі дійшли згоди, що співпраця Держгеонадр та  АТ «Укргазвидобування» спрятиме зростанню ВВП України, залученню інвестицій у галузь, а також забезпечить створення робочих місць і розвиток економіки регіонів. 

Перейти до вмісту