“Укргазвидобування” придбало лот нафтогазового родовища піднявши ціну в 5 разів — до 15 млн. грн.

25 Жовтня 2018

[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]25 жовтня 2018 року Держгеонадра провела перший аукціон з продажу дозволів на користування надрами в 2018 році, де учасникам пропонувались у тому числі й нафтогазові ділянки. Сама гостра боротьба на конкурсі розгорнулася за ділянку для видобутку надр “Липовецька  площа”. У результаті цінового змагання ціна лоту виросла в 5 разів і його придбала державна компанія АТ «Укргазвидобування» за 15,08 млн. гривень.

Всього ж, за підсумками конкурсу, упродовж 30 днів переможці повинні заплатити в бюджет майже 20 мільйонів гривень за придбані права на видобуток надр.

Аукціон став можливим завдяки реформам уряду Володимира Гройсмана по запровадженню прозорих та відкритих аукціонів з продажу прав на видобуток корисних копалин. Також, Прем’єр-міністр раніше заявляв, що Україна, яка має великі запаси корисних копалин, які здатні забезпечити як потреби промисловості, так і енергетичного сектору економіки.[/vc_column_text][us_separator thick=”2″][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”auto” columns_type=”small” width=”full” equal_height=”yes” css=”.vc_custom_1540476460088{padding-left: 15% !important;}”][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”50px”][vc_column_text]«Наша мета – відкрити геодані, дати можливість приходити бізнесу на основі прозорих аукціонів і добувати газ, аби ми відмовилися від імпорту. Як відмовимося – знизимо ціни і не будемо перебувати під впливом імпортних цін”, – сказав Голова Уряду.

І додав: “Ми приймаємо рішення про відкриття даних, про запровадження аукціонів. У нас вже підготовлені 44 ділянки запасом 150 млрд кубометрів газу, які потребують інвестицій, технологій, де будуть працювати українці, і ми зможемо забезпечити незалежність від будь-якої держави”.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”14703″ align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”auto” columns_type=”small”][vc_column][us_separator thick=”2″][vc_column_text]Нагадаємо, на торги було виставлено дві ділянки для геологічного вивчення, в тому числі з подальшою дослідно-промисловою розробкою. Зокрема, це – Черницька та Липовецька площі, які знаходяться у Львівській області.

“Перший нафтогазовий аукціон у 2018 році відбувся. Загальна сума, яку впродовж 30 днів повинні сплатити переможці аукціону в бюджет, становить майже 20 мільйонів гривень. Після отримання повної суми в державну скарбницю переможці отримають дозвільні документи на користування надрами”, — прокоментував результати аукціону голова аукціонного комітету Андрій Григораш.

Переможцями аукціону стали: ТОВ «Стрийнафтогаз» (Черницька площа – 2,044 млн грн.) та АТ «Укргазвидобування» (Липовецька площа – 15,08 млн грн). Нагадаємо, це був четвертий аукціон з продажу спеціальних дозволів на користування надрами, який відбувся за новими правилами. Замість 15 днів на підготовку відповідних документів, надрокористувачі мають 75 днів на підготовку документів і корекцію можливих помилок. Ці зміни були ініційовані Держгеонадрами в 2016 році та підтримані урядом діючого Прем`єр -міністра Володимира Гройсмана.[/vc_column_text][vc_empty_space height=”70px”][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту