«Укргеофізика» — найбільша організація з проведення геофізичних робіт на нафту, газ та інші види корисних копалин в Україні

01 Лютого 2018

[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”6449″ size=”medium” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]У 1930 році рішенням Уряду геофізичні партії, які працюють в Україні, було передано Українському районному геологічному управлінню (м. Київ). У 1932 році при Українському геологічному тресті організована геофізична служба, а через 7 років Геофізична служба стала підпорядкована тресту «Укрнафторозвідка». У 1941 році Геофізична служба перетворена у самостійне підприємство: Українське відділення Державного Союзного геофізичного тресту (УвДСГТ). А 1951 року УвДСГТ реорганізовано в трест «Укрнафтогеофізика». У 1959 році Трест «Укрнафтогеофізика» перетворений в трест «Укргеофізрозвідка». Згодом трест «Укргеофізрозвідка» перетворений у Виробниче об’єднання «Укргеофізика».
У 1991 році Виробниче об’єднання «Укргеофізика» перетворено у Державне геофізичне підприємство «Укргеофізика».
Державне геофізичне підприємство «Укргеофізика» належить до сфери управління Державної служби геології та надр України, є спеціалізованим підприємством з проведення геофізичних робіт на нафту, газ та інші види корисних копалин. Маючи більш ніж 65- річний досвід, підприємство виконує дослідження із застосуванням широкого комплексу геофізичних методів в основних геологічних регіонах України: Дніпровсько-Донецькій западині, Карпатській нафтогазоносній території, Українському кристалічному щиті, Причорноморсько-Кримській нафтогазоносній території українського сектору Чорного та Азовського морів.
Практично всі перспективні нафтогазові об’єкти на території України виявлені та підготовлені до буріння за результатами геофізичних досліджень ДГП «Укргеофізика».
За результатами робіт ДГП «Укргеофізика» відкрито більше 400 родовищ різних видів корисних копалин (нафта, газ, вугілля та ін.).
За період своєї діяльності (з 1951 року) підприємство виконало регіональні дослідження території України, що визначило подальші напрямки геологорозвідувальних робіт, а також значний обсяг пошукових, пошуково-розвідувальних робіт, що дало можливість забезпечувати приріст ресурсів та запасів для нафтогазовидубовної промисловості. Геофізичний моніторинг родовищ дозволяє вирішувати важливі питання ефективної експлуатації родовищ корисних копалин.
Впродовж багатьох років ДГП «Укргеофізика», спільно з Інститутом геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України та провідними науковими організаціями низки європейських країн, приймає участь у роботах з досліджень глибинної будови земної кори у зв’язку з прогнозуванням нафтогазоносності українських надр.
На сьогодні ДГП «Укргеофізика» проводить геофізичні дослідження на території 19 областей України, акваторії Чорного моря. Маючи геофізичну апаратуру, потужні обчислювальні центри, передові технології обробки та інтерпретації геолого-геофізичної інформації і висококваліфіковані кадри, підприємство входить до числа лідерів геофізичних компаній.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту