Уряд затвердив перелік ділянок надр стратегічних корисних копалин, що надаватимуться в користування на умовах УРП

17 Лютого 2023

Список об’єктів не є вичерпним і підлягає щорічній актуалізації

Кабінет Міністрів України затвердив перелік ділянок надр (родовищ корисних копалин), які мають стратегічне значення для сталого розвитку економіки та обороноздатності держави, що надаватимуться в користування шляхом проведення конкурсів на укладення угод про розподіл продукції.

Перелік містить 26 ділянок надр з покладами таких корисних копалин: літієві, титанові, уранові руди і солі калійні. В останні роки попит у світі на них значно підвищився, зокрема для використання в автомобільній, електротехнічній, комп’ютерній і телекомунікаційній галузях.

Список об’єктів не є вичерпним та підлягає щорічній актуалізації, яке здійснюватиме Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

«Держава запропонувала інвесторам на умовах участі в конкурсах на укладання УРП 26 об’єктів з покладами корисних копалин, які мають стратегічне значення для сталого розвитку економіки та обороноздатності країни. Прозорі та зрозумілі правила отримання ділянок надр стимулюватимуть залучення великих інвестицій, а розробка надр з подальшою переробкою мінералів та виготовленням кінцевої продукції в Україні посприяють збільшенню доданої вартості та забезпеченню вітчизняних потреб у критичній сировині», – зазначив Голова Держгеонадр Роман Опімах.

На території нашої держави зосереджені поклади корисних копалин, які входять до переліку критичних для ЄС, США та Канади. Серед них – літій, рідкоземельні елементи, титан та інші. Наявні ресурси та глобальні перспективи розробки низьковуглецевих «мінералів майбутнього» дають Україні можливість стати елементом спільних ланцюгів постачання зі стратегічними північноатлантичними партнерами, сприяючи економічній інтеграції національної економіки в сучасні високотехнологічні виробничі цикли та забезпеченню стратегічної автономії ЄС у зеленому переході. Для комплексної розробки ресурсного технологічного потенціалу Україна повинна залучити капітал та новітні технології у її видобуток, переробку та виготовлення кінцевої продукції в країні.

Нагадаємо, в липні 2021 року Україна та Європейський Союз уклали Меморандум про стратегічне партнерство щодо сировинних ресурсів. В рамках цієї ініціативи в листопаді 2022 року Уряд взяв участь у зустрічі високого рівня протягом Тижня сировинних ресурсів в Брюсселі, під час якого було досягнуто значного прогресу.

Перейти до вмісту