Уряд затвердив перелік підземних споруд, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин

29 Травня 2023

У тому числі споруд для підземного зберігання нафти, газу та інших речовин і матеріалів, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України

Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про затвердження Переліку підземних споруд, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, у тому числі споруд для підземного зберігання нафти, газу та інших речовин і матеріалів», розроблену на виконання вимог Закону України від 01 грудня 2022 року № 2805-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері користування надрами».

«Затвердження на рівні нормативно-правового акта переліку підземних споруд, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, у тому числі споруд для підземного зберігання нафти, газу та інших речовин і матеріалів, забезпечить урегулювання відносин у сфері раціонального та комплексного використання ділянок надр, наданих у користування для цілей, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, – пояснює очільник Державної служби геології та надр України Роман Опімах. – Ініціатива посприяє запобіганню виникненню небезпеки для людей, майна та навколишнього природного середовища під час експлуатації, проектування, будівництва і введення в експлуатацію таких об’єктів», – пояснює очільник Служби Роман Опімах.

Відповідно до частини першої статті 14 Кодексу України про надра передбачено, що надра надаються у користування, зокрема, для будівництва й експлуатації підземних споруд, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, у тому числі споруд для підземного зберігання нафти, газу та інших речовин і матеріалів, захоронення шкідливих речовин і відходів виробництва, скидання стічних вод, отримання геотермальної енергії (теплової енергії надр), експлуатації підземних споруд, пов’язаної із запобіганням підтопленню навколишнього природного середовища внаслідок закриття шахт.

Перелік підземних споруд, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, у тому числі споруд для підземного зберігання нафти, газу та інших речовин і матеріалів, згідно із зазначеною статтею Кодексу України про надра встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Реалізація нормативно-правового акта забезпечить врегулювання відносин у сфері раціонального та комплексного використання ділянок надр, проектування, будівництва і введення в експлуатацію об’єктів та підземних споруд, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин.

Нагадаємо, Уряд затвердив порядок ведення, функціонування та доступу до ЄДЕГС. Документ розроблений Міндовкіллям спільно з Держгеонадрами з метою формування єдиного інформаційного простору у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.

Перейти до вмісту