Уряд затвердив Порядок ведення Державного реєстру нафтових та газових свердловин

24 Липня 2023

Відкритий і безоплатний доступ до реєстру здійснюється через Державний геологічний веб-портал

Кабінет Міністрів України погодив постанову «Про затвердження Порядку ведення Державного реєстру нафтових та газових свердловин», розроблену на виконання вимог Закону України від 1 грудня 2022 р. № 2805-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері користування надрами».

«Порядок розроблено з метою забезпечення функціонування Державного реєстру нафтових та газових свердловин, його формування, ведення і користування відомостями, а також наповнення даними, забезпечення державних органів, підприємств, установ, організацій та громадськості необхідною інформацією про свердловини», – коментує Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах.

Статтею 51 Кодексу України про надра (з урахуванням змін, внесених Законом) передбачено, що Державна служба геології та надр України створює та забезпечує функціонування єдиної державної електронної геоінформаційної системи користування надрами, складовою якої є Державний реєстр нафтових та газових свердловин. Відкритий і безоплатний доступ до реєстру здійснюється через Державний геологічний веб-портал.

Нормативно-правовим актом урегульовано порядок ведення Державного реєстру нафтових та газових свердловин, визначено його держателя й адміністратора, перелік відомостей, які вносяться, спосіб заповнення даних про нафтові та газові свердловини за допомогою технічних і програмних засобів, та встановлено умови доступу до реєстру.

Реалізація Порядку забезпечить врегулювання відносин у сфері раціонального та комплексного використання родовищ у процесі промислової розробки, а також визначення напрямів подальшого геологічного вивчення рідких і газоподібних горючих корисних копалин.

Нагадаємо, Уряд продовжує масштабну реформу надрокористування – оновлено низку нормативно-правових актів, що регулюють відносини у галузі користування надрами, серед них і порядок ведення Державного реєстру спеціальних дозволів на користування надрами.

Перейти до вмісту