Уряд скасовує штучні бар’єри між державою та надрокористувачем

29 Січня 2020

Кабмін ухвалив зміни до підзаконних актів, що регулюють взаємовідносини держави і надрокористувачів.

Сьогодні Уряд України ухвалив зміни до постанов 939 та 702, які визначають порядок взаємодії держави із надрокористувачами. Зокрема, урядовці розширили цільове призначення Спеціального фонду Державного бюджету України: відтепер кошти від продажу вторинної геологічної інформації можуть бути спрямовані на підготовку та проведення відкритих електронних аукціонів з отримання спецдозволів на розробку надр. Також кошти Спецфонду дозволили використовувати для оцифрування геологічної інформації.

«Це дозволить пришвидшити процес діджиталізації результатів геолого-фізичних досліджень, карт, графічних матеріалів, що у свою чергу є важливим кроком на шляху до виконання стратегічного завдання — створення національного репозитарію геологічних даних, — прокоментував голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах. — Внесені зміни — чудовий сигнал того, що ми розуміємо потреби бізнесу і зацікавлені у розвитку видобувної галузі, забезпеченні прозорих механізмів роботи із надрокористувачем». 

Ухвалені зміни, серед іншого, покликані спростити доступ до первинної та вторинної геологічної інформації, ознайомлення з якою стає безкоштовним в місцях її зберігання. Також у відкритому онлайн доступі будуть розміщуватися протоколи Державної комісії по запасах корисних копалин.

Перейти до вмісту