Уряд ухвалив зміни до 615 постанови

19 Лютого 2020

[vc_row height=”auto”][vc_column][vc_column_text]Урядовці прибрали отримання спецдозволу поза аукціоном на підставі апробації запасів корисних копалин[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][us_single_image image=”21609″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]З метою вдосконалення нормативно-правової бази та покращення інвестиційного клімату, Уряд України затвердив нову редакцію постанови 615, що регулює відносини у сфері надрокористування. Відтепер спецдозвіл на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку родовищ з подальшим видобуванням можна отримати лише шляхом відкритих електронних торгів.

«Ці зміни прибирають можливості для будь-яких спекуляцій і встановлюють чіткі правила гри, однакові для усіх надрокористувачів. Апробація запасів корисних копалин більше не є підставою для отримання спецдозволів на нові ділянки. Ліцензії надаватимуться за результатами публічного аукціону», — наголосив голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах. [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][us_single_image image=”21610″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]Також, відповідно до нової редакції постанови, продовжити термін дії спецдозволу на розвідку чи розширення меж уже отриманої ліцензії можна буде лише раз.

Урядовці скасували погодження облрадами надання ділянок надр у користування для корисних копалин загальнодержавного значення та для цілей, не пов‘язаних із видобуванням корисних копалин. Водночас розширили перелік видів користування надрами, на які можна отримати спеціальний дозвіл, а саме: геологічне вивчення бурштин основних надр, у тому числі дослідно-промислова розробка родовищ з подальшим видобуванням бурштину.

Загалом очікується, що зміни допоможуть прибрати «шпарини» та можливості будь-яких спекуляцій у процесі отримання спецдозволів і стануть основою чесної і прозорої роботи на рівних умовах для усіх.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту