Уряд впровадив ризикоорієнтовану систему у сфері державного геологічного контролю

28 Листопада 2018

[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]

Постановою від 31.10.2018 № 913 Уряд затвердив критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр і визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою геології та надр. Про це повідомив директор Департаменту державного геологічного контролю Вадим Гончаренко.

За його словами Постанова передбачає чітке розмежування видів господарської діяльності, які здійснюються надрокористувачами та доповнення їх відповідними критеріями залежно від регіону, строку експлуатації, наявності виявлених порушень.

«Діяльність суб’єктів господарювання відноситься до високого, середнього, незначного ступенів ризику, і залежно від цього визначається оптимальна періодичність проведення планових заходів державного геологічного контролю, а саме: для суб’єктів з високим ступенем ризику – не частіше одного разу на два роки; із середнім ступенем ризику – не частіше одного разу на три роки; з незначним ступенем ризику – не частіше одного разу на п’ять років», – зазначив Гончаренко.

[/vc_column_text][us_single_image image=”15130″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]

Також, керівник Департаменту держгеоконтролю наголосив, що впровадження ризикоорієнтованої системи у сфері державного геологічного контролю сприятиме зниженню тиску на суб’єктів господарювання (надрокористувачів), що призведе до покращення умов для ведення бізнесу.

Завдяки покращенню бізнес-клімату в сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр відбудеться стимулювання розвитку підприємництва в Україні.

Нагадаємо, на початку березня поточного року Держгеонадра заявляли, що в 2018 році перевірить 1100 суб’єктів господарювання, у тому числі лідера видобутку нафти – «Укрнафту», та газу – «Укргазвидобування». Однією з підстав таких масштабних перевірок є зняття Кабміном мораторію на проведення планових заходів щодо здійснення контролю в 2018 році.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту