[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]
Існуюча в Україні геологічна інформація буде повністю оцифрована, також створять Реєстр геологічної інформації та Державне сховище геологічної інформації та кам’яного матеріалу. І доступ до цих масивів данних для інвесторів буде спрощено.
Такі реформи затвердив Уряд Володимира Гройсмана Постановою №423.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column width=”1/2″][vc_empty_space height=”60px”][vc_column_text]«Геологічна галузь давно очікувала саме на ці зміни. Адже, згідно нового Порядку вся існуюча геологічна інформація в Україні буде повністю оцифрована. Протягом півроку Держгеонадра разом з відповідними ЦОВами внесуть свої пропозиції щодо запровадження Реєстру геологічної інформації. Також буде створено Державне сховище геологічної інформації та кам’яного матеріалу. Маємо надію, що дані зміни допоможуть потенційним інвесторам і вони будуть розпоряджатись геологічною інформацією шляхом спрощеного доступ до неї», – прокоментував зміни т.в.о. Голови геологічної Служби Олег Кирилюк.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”13071″ size=”full” align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]
Керувати новоствореним Реєстром будуть Держгеонадра, а його адміністратором стане підприємство «Геоінформ України», яке проведе роботу по перенесенню в цифровий формат геологічної інформації.
В єдиний Реєстр геологічної інформації будуть вноситись відомості про поклади корисних копалин, власника інформації, нові дослідження та права користування геологічними даними.
Держменеджер уточнив, що розпорядження геологічною інформацією, яка має статус «обмеженого доступу» або підпадає під Закон України “Про державну таємницю”, буде здійснюватися відповідно до діючого законодавства, так як і відносини з контрагентами, на яких поширюється дія Закону України “Про санкції”.
Нагадаємо, наприкінці червня 2018 року Уряд ухвалив перший пакет змін, який спростив умови ведення бізнесу в сфері надрокористування.
Запропоновані зміни стосувалися:
- скасування «апробації» при отриманні дозволу на користування нафтогазоносними надрами;
- запровадження з 2019 року системи електронної подачі документів для його отримання, скасування плати за продовження строку дії дозволу (для нафтогазоносних надр);
- врегулювання питання щодо сплати вартості геологічної інформації (тепер виключно при наданні дозволу).
Також, в кінці вересня поточного року було адаптовано Національну Класифікацію запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр України до міжнародних стандартів класифікації викопних енергетичних і мінеральних запасів і ресурсів (РКООН-2009), а з 22 жовтня впроваджено експериментальний проект проведення електронних торгів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]