Ухвалили нову редакцію постанови 848: що зміниться для надрокористувачів?

05 Лютого 2020

[vc_row height=”auto”][vc_column][vc_column_text]Нововведення передбачають можливість резервування землі до проведення аукціону та скасовують погодження обласними радами надання родовищ загальнодержавного значення[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][us_single_image image=”21376″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]Уряд України затвердив зміни до постанови 848, що регулює відносини у сфері надрокористування. Очікується, що нова редакція постанови сприятиме прискоренню та спрощенню процедури проведення електронних аукціонів. Зокрема, відтепер до початку профільних робіт надрокористувачу необхідно пройти процедуру оцінки впливу на довкілля. Зробити це потрібно протягом року після отримання спецдозволу.

Також зміни передбачають можливість резервування землі до виставлення ділянки на аукціон. Ця норма доповнила нещодавно прийняті зміни до законодавства, які дозволяють надрокористувачам скористатися інструментом сервісу з метою землевпорядкування.

Зміни також стосуються погодження надання родовищ корисних копалин загальнодержавного значення у обласних радах — таку необхідність у новій редакції постанови скасували. Водночас, родовища корисних копалин місцевого значення залишили у відання сільських, селищних, міських, районних рад та об‘єднаних територіальних громад.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small”][vc_column][us_single_image image=”20022″ size=”full” align=”center”][vc_column_text]«Нововедення в цілому покликані прискорити процеси взаємодії надрокористувача та держави і спростити механізм підготовки та проведення відкритих електронних торгів. Переконаний, що це сприятиме залученню інвестицій у видобування Та розвитку галузі», — прокоментував голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах. [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту