В Україні вдруге відбувся електронний аукціон з продажу нафтогазових родовищ, який принесе в держбюджет 92 млн грн

02 Травня 2019

[vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]

2 травня Державна служба геології та надр України провела аукціони з продажу семи спеціальних дозволів на користування надрами в електронній системі ProZorro.Продажі.

Загальна вартість проданих лотів склала близько 92,3 млн. від оголошеної вартості, це майже вдвічі більше – від 49 млн. грн до 92,3 млн. грн. Один із найдорожчих лотів був придбаний за 50 млн грн. Переможець аукціону АТ «Укргазвидобування» заплатив ціну в 4,5 рази більшу від стартової ціни спеціального дозволу на користування ділянкою.

[/vc_column_text][us_separator size=”small”][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Електронні торги стають вже звичними форматом для інвесторів, які готові вкладати в українські надра, зазначає Голова Держгеонадр Олег Кирилюк.

«Шість ділянок з покладами вуглеводнів із семи заявлених знайшли своїх інвесторів завдяки вдало підібраному транспарентному інструменту з продажу прав на користування надрами – системі Прозоро.Продажі. Якщо порівнювати з минулими аукціонами «з голосу», то за останні 8 років держава отримала – 60 млн грн, а вже в поточному році за два нафтогазові аукціони онлайн в держбюджет надійде – 233,3 млн грн».

Держгеонадра з початку 2019 року продали через електронну систему держзакупівель шістнадцять ділянок з різними видами корисних копалин майже на 380 млн грн.

Нагадаємо, 6 березня Державна служба геології та надр України провела перші онлайн-аукціони з продажу ліцензії на розвідку та видобування нафти й газу на майданчику «ProZorro.Продажі”.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][us_single_image image=”15568″ size=”full” align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][us_separator size=”small”][vc_column_text]

Раніше Кабінет Міністрів України затвердив Постанову «Про реалізацію експериментального проекту із запровадження проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами шляхом електронних торгів» ( https://bit.ly/2AncUBx). Згідно з документом, проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами здійснюється виключно відповідно до Тимчасового порядку, затвердженого вищезазначеною постановою.

На виконання постанови, 27 грудня Держгеонадра підписала угоду з ДП «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ» про старт пілотного проекту щодо проведення відкритих електронних аукціонів з продажу дозволів на користування надрами. Пілотний проект триватиме до 1 вересня, і за його результатами Держгеонадра сформує пропозиції щодо обов’язкового використання електронних аукціонів.

[/vc_column_text][us_single_image image=”16992″ size=”full” align=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row height=”small” columns_type=”small”][vc_column][vc_column_text]

Довідково.

Геологічну інформацію для проведення електронних аукціонів підготувала команда Державної служби геології та надр України (Держгеонадра), ДНВП «Геоінформ України», ДП «Укргеофізика» та Український державний геологорозвідувальний іниститут (УкрДГРІ).

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Перейти до вмісту