Відбулася нарада керівників геологічних підприємств УГК

04 Жовтня 2021

Результати роботи, стан галузі та джерела фінансування обговорили під час засідання

1 жовтня під головуванням очільника Державної служби геології та надр України Романа Опімаха відбулася робоча нарада керівників геологічних підприємств УГК. Організатором зустрічі виступив в.о.генерального директора Української геологічної компанії Богдан Слободян.

Під час зустрічі обговорили питання, що стосуються стану геологічної галузі, джерел фінансування та планів на наступний рік.

2021 рік став набагато цікавішим для підприємств, ніж минулий. Були виклики, але Служба поклала амбітні плани на УГК. Підприємство значно збільшилося у своїх розмірах, майже у всіх регіонах відкриті підрозділи, які займаються дуже важливою для держави роботою.

«Ви маєте знати, що ваша робота цінна. Ми працюємо над збільшенням фінансування з Державного бюджету, і дуже розраховуємо, що 2022 рік стане більш фінансово потужним. Служба зможе замовляти більше робіт у геологічних підприємств, і, в першу чергу, в УГК», – анонсував Голова Держгеонадр Роман Опімах.

Сьогодні УГК сконцентрувала три глобальні напрями: роботи, пов’язані з кам’яним матеріалом, підземними водами та науковий сегмент. На 2022 рік сформований збалансований фінансовий план: є замовлення від держави, також підприємство має низку договорів з комерційними установами.

Роман Опімах позитивно відзначив діяльність Української геологічної компанії та якість послуг, які вона надає, але зауважив, що деякі речі необхідно змінювати. Це стосується застарілих фондів. Перш за, все мова йде про центральну лабораторію. Голова Держгеонадр переконаний, що підприємство має бути конкурентним, розширювати перелік послуги, що надає комерційним установам.

«Така унікальна установа, як центральна лабораторія, не може перебувати в пригніченому стані. Ми будемо ставити вимоги, щоб поступово оновлювати основні її фонди. Також на меті є підвищити заробітну плату працівникам підприємств, аби вона була гідною та конкурентною», – повідомив очільник Служби.

Богдан Слободян під час виступу зазначив, що зараз у складі Української геологічної компанії працюють сім відокремлених підрозділів, де задіяні 449 осіб. Для її повноцінної діяльності важливо збільшити кількість робітників за рахунок залучення молодих фахівців, а також відновити роботу Ради директорів. Колегіальний дорадчий орган у складі керівництва підприємства та очільників всіх структурних підрозділів потрібний для винесення на розгляд нагальних питань галузі та прийняття важливих рішень.

«На УГК Служба покладає багато завдань. Нині підприємство охоплює дуже багато напрямів. Серед основних – роботи держзамовлення: виконання програми розвитку мінерально-сировинної бази для нарощення ресурсного потенціалу та залучення інвесторів, також ми працюємо на ринку з надрокористувачами», – поінформував Богдан Іванович.

Голова Держгеонадр запевнив, що Служба завжди готова підставити плече підтримки. За два останні роки жодного разу не було такої ситуації, коли б Держгеонадра не відреагували на звернення та не підключитися, щоб допомогти державному геологічному підприємству чи організації, що належить до сфери управління Державної служби геології та надр України.

«2020 рік був найважчим. Це пов’язане з обмеженням фінансування з Державного бюджету, яке скоротилося на 60%. Ми цю ситуацію вирівняли, і зараз очікуємо, що розвиток підприємств піде вгору. Ми розраховуємо на вас, колеги, а ви можете розраховувати на підтримку Державної служби геології та надр України», – підсумував Роман Опімах.

Учасники зустрічі також обговорили виконання Наказу Президента про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 16 липня 2021 року «Про стимулювання пошуку, видобутку та збагачення корисних копалин, які мають стратегічне значення для сталого розвитку економіки та обороноздатності держави». Станом на сьогодні, зміни до Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року та до Бюджетного кодексу України були внесені та підтримані Урядом. Документи готуються до першого читання у Верховній Раді. Паралельно тривають перемовини з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету і Міністерством фінансів України про потребу збільшити фінансування галузі. Служба розраховує на збільшення відрахувань у 2022 році.

Перейти до вмісту